s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статті з журналу Навчання за кордоном Спортивний менеджмент: європейська школа


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

 

kpi logo

 

 

ОРEN DAY ТЕФ 18.06.22 

Навчально-науковий інститут

атомної та теплової енергетики

(ТЕФ)

КПІ ім. Ігоря Сікорського

запрошує абітурієнтів та всіх бажаючих

на онлайн-зустріч 18.06.22 об 11:00.


Підключайтесь та дізнавайтесь:

  • Роботодавці та студенти  про спеціальності: 121,122,142,143, 144, 151 - актуальність, стабільність, майбутнє.
  • Особливості вступу 2022. 
  • Неформально про навчання.

 

ПІДКЛЮЧИТИСЯ ДО ЗУСТРІЧІ:

https://meet.google.com/scs-cieq-oqa


ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ: HTTPS://TEF.KPI.UA/ 

kpi tef logo1 


 

Спортивний менеджмент: європейська школа

Журнал «Сучасна освіта» №1-2, 2015 рік

Редакція журналу «Сучасна освіта» продовжує тему спорт-менеджменту. В № 12 (грудень 2014 року) ми знайомили читачів з професією спортивного менеджера та підготовкою спортивних керівників в українських ВНЗ. Сьогодні ми познайомимо Вас більш детально з тим, що пропонує європейська школа з підготовки спортивних
менеджерів.

Всім відомо, що у кожного хоч трохи успішного західного спортсмена є свій менеджер. Проте хто вони такі, що повинні робити, а найголовніше, як можна стати спортивним менеджером, - мало хто знає. Хоча в Європі таких фахівців готують вже десятиліття.

Якщо підходити до історії спортивного менеджменту широко, то першими спортивними менеджерами були ще римляни (власники гладіаторів) і агенти всесильної китайської якудзи, влаштовували поєдинки кращих бійців Далекого Сходу (кажуть, роблять вони це і донині). Однак справжні спортивні управлінці з'явилися лише наприкінці XIX століття, коли світ охопило масове захоплення спортом і спортивними змаганнями. Вже тоді в супутніх колах виділилися спортивні адміністратори (або агенти) і, власне, менеджери.

Адміністратори позбавляли титулованих спортсменів (насамперед, боксерів або силачів) від спілкування з бюрократичними структурами всіляких асоціацій і союзів. Менеджери, виділившись із середовища адміністраторів, поступово набували над спортсменами владу - саме вони вирішували, де виступати, з яким противником змагатися, якій газеті давати чи не давати інтерв'ю, інвентарем якої фірми-виробника користуватися. Більше того, доходи менеджерів поступово перевищили гонорари самих спортсменів.

На сьогоднішній день спортивний менеджмент має ще більше напрямів: «адміністрування у галузі спорту», «спортивний туризм», «індустрія спортивних товарів», «менеджер легкоатлетичного спорту», «спортивна економіка» та ін. Більше того, в одного спортсмена можуть бути відразу кілька менеджерів, кожен з яких буде «прикривати» свій напрям: один займається харчуванням спортсмена, другий - його обмундируванням, третій бере на себе всю бухгалтерію й економіку, четвертий вирішує юридичні питання.

Спортивними менеджерами стають по-різному. Класичний для Заходу 70-80-х років варіант: колишній тренер або спортсмен закінчує економічний факультет і кидається в гущу спортивного бізнесу. До речі, ще років 30 тому менеджер будь-якої західної команди або спортсмен небагато чим відрізнявся за зовнішнім виглядом від тренера - ті ж трико і спортивна шапочка.

У Радянському Союзі спортивними менеджерами ставали в основному військові - силові відомства створили такі «всеспортивні» клуби, як ЦСКА, «Динамо» і «Спартак». І саме офіцери МВС, КДБ і Міністерства оборони займалися «господарським забезпеченням спортивної діяльності».

У 80-х роках в Європі почали з'являтися навчальні заклади, що готують спортивних менеджерів за програмами MBA або за національними освітніми стандартами. Їх важлива відмінність від аналогічних навчальних закладів, скажімо, в США і Канаді, спеціалізованих, насамперед, на менеджменті в бейсболі, боксі і гольфі, - універсальність: відучившись в Швейцарії або у Великій Британії, ви з успіхом зможете взяти на себе «госпчастину» вітчизняної футбольної команди. І, найголовніше, ці навчальні заклади готують саме менеджерів, а не тренерів або дієтологів.
Системи підготовки спортивних менеджерів існують у всіх країнах Європи. Однак найбільш успішними в цій галузі вважають Велику Британію, Францію, Швейцарію та Німеччину.

Велика Британія

Лідером у галузі освіти зі спортивного менеджменту в Європі традиційно вважається Велика Британія. Тут стати Master of Business Administration in Sport Management можна в бізнес-школах або на відповідних факультетах 11 університетів і в одному інституті. Так, в університеті Ковентрі на річній програмі майстерності (два семестри, останній присвячений написанню дисертації) освоюють як загальні дисципліни (основи маркетингу, керівництво персоналом, фінансовий менеджмент), так і вузькоспеціалізовані - спортивну журналістику, спортивну економіку, роботу зі спонсорськими організаціями, управління спортивними будівлями і навіть спортивний кастинг. Вартість такої підготовки від 8,5 тис. фунтів стерлінгів. Однак якщо ви спортсмен і досягли у своїй кар'єрі значних успіхів, то можете розраховувати на стипендію. У деякі роки вона досягала 4 тис. фунтів стерлінгів. Але рішення про надання стипендії розглядають в індивідуальному порядку, тобто отримати її буває непросто.

Відомі підготовкою в галузі спортивного менеджменту університети Де Монфор (De Montfort University), Центрального Ланкаширу (Central Lancashire University) і Лондон Метрополітен (London Metropolitan University).
Кожна програма навчання основам спортивного менеджменту передбачає стажування тривалістю від трьох до дев'яти місяців. Це фактично робота з майбутньої спеціальності з заробітною платою і доганами. Стажистам, які добре себе зарекомендували, пропонують залишитися на постійній основі (правда, найчастіше на посадах на рівень нижче бажаних). Однак іноземцям такі пропозиції роблять лише у виняткових випадках - спливає питання про громадянство. Правда, це не бентежить наших співвітчизників, адже стажування в будь-якому західному спортивному клубі - запорука успіху на рідному ринку праці.

Франція

Не відстає від англійської і французька освіта в галузі спортивного менеджменту. Один із лідерів тут - школа Евромед-Марсель. Вартість навчання в ній коливається приблизно 8 тис. за курс. Структура навчання в цілому схожа на англійську. Єдина відмінність - дуже складно поступити. Крім звичайних вимог для MBA (вища освіта, володіння мовою, в даному випадку французькою, загальне і професійне резюме та відгуки), необхідно пред'явити GMAT (Graduate Management Assessment Test), а також документ, що підтверджує як мінімум трирічний досвід роботи.

Значно простіше стати слухачем у комерційній школі Ауденсія Нант (Audencia Nantes), що пропонує програму майстерності з управління спортивними організаціями (Mastere Specialise in Management of Sport Organisations). Навчання тут проводиться також на французькій, проте вимоги до мови не настільки суворі. В обох школах передбачена чотиримісячна практика в спортивних організаціях.

Швейцарія

Спортивний менеджмент в цій країні виділився з менеджменту готельного, який прославив Швейцарію на весь світ. Відповідно і готують з цієї спеціальності навчальні заклади, основний напрям діяльності яких - підготовка кадрів для готелів.

Незважаючи на те, що досвіду підготовки спортивних менеджерів у швейцарських MBA-тренерів значно менше, ніж у їхніх англійських і французьких колег, саме вони розвивають найбільш перспективні напрями навчання спортивних управлінців - наголос з самого початку робиться на спеціалізації (теніс, футбол і т. д .). Підготовка йде в основному за стандартами бакалаврату (до двох років, включаючи підготовчу практику). Можливо також навчання за скороченими програмами (з отриманням сертифікату) і післядипломна підготовка.

Вступити на спортивний менеджмент (бакалаврат) у Швейцарії не складно. Нас чекають у всіх школах готельного та спортивного менеджменту, найбільш відомі з яких: Glion Hotel School і Les Roches. Для вступу найчастіше потрібно набрати 500 балів по TOEFL або 5,5 балів по IELTS і досягти 18-річного віку. На постдипломні програми беруть осіб старше 24 років. Єдиний недолік навчання у Швейцарії - вартість: вона коливається від 17 тис. до 33 тис. швейцарських франків.

Німеччина

Незважаючи на те, що про німецьку спортивну освіту ми чуємо не так часто, саме тут розташований найбільший в Європі центр підготовки спортивних менеджерів. Інститут спортивної економії та спортивного менеджменту (Institut fuer Sportoekonomie und Sportmanagement) при Вищій школі спорту в Кельні, заснований в 1989 році, не схожий на звичайний MBA. Тут дається класична університетська освіта - зі стін інституту виходять економісти з поглибленими знаннями в галузі правових основ комерційної та некомерційної діяльності спортивних організацій, спонсорства і т. д. Дуже важливо, що тут велику увагу приділяють науковим дослідженням: в процесі навчання студенти займаються дослідницькою діяльністю в галузі процесів управління.

Менш глобально підходять до процесу навчання фахівці Інституту мов та економіки у Фрайбурзі (Institut fuer Sprachen und Wirtschaft). Тут вам запропонують класичний MBA, в рамках якого ви вивчите основи маркетингу та спонсоринга, концепції спортивного підприємництва, адміністрування проектів і т. ін. Однак німці не були б німцями, якби не розширили програму навчання загальнорозвинутими дисциплінами. За бажанням можна придбати або розширити свої пізнання в області англійської, французької або іспанської мов, загальної та спортивної психології, а також історії культури. Вартість всього цього задоволення - 15 тис. євро.

За матеріалами ucheba.ru Автор: Сергій ФЕДОРОВ

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!