s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование во Франции


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Вища освіта у Франції для іноземних студентів

Журнал «Сучасна освіта» №6-7 (червень-липень, 2017 рік)

Переваги навчання у Франції:

 обучение во францииВища освіта у Франції має давню історію, що йде своїм корінням в середньовіччя.
 Прийом іноземних студентів – одна з найстаріших традицій, до збереження якої французи зараз докладають великих зусиль. Кожен десятий студент, що одержує вищу освіту на французькій землі, – іноземець. Франція займає третє місце в світі за кількістю іноземних студентів – в системі вищої освіти країни їх навчається близько 125 тисяч.
 
Немає такої спеціальності, яку не можна було б отримати в одному з університетів Франції. Молоді люди, які здобули освіту у Франції, мають безліч перспектив кар'єрного росту з інженерних спеціальностей, в менеджменті, політиці, мистецтві, гуманітарній сфері.

На відміну від української французька система вищої освіти більш мобільна і гнучка. Університетська освіта ділиться на 3 цикли, по закінченню кожного з яких студент отримує відповідний диплом.

 Навчання в державних університетах практично безкоштовне – від 500 євро в рік. А студенти мають різні знижки (наприклад, на транспорт і музеї).
 
Навчання у Франції – це найчастіше більше, ніж навчання у французькому вузі. Багато програм включають в себе міжнародні цикли навчання або стажування на європейських підприємствах.

Платна і бeзкоштовна вища освіта

У Франції існує два типи закладів, що займаються навчанням студентів, які мають за плечима підготовку середньої школи – це державні університети, що відносяться до класичних вищих навчальних закладів, і вищі школи, що відрізняються ефективною системою освіти. У них зазвичай існує великий конкурс на вступ. Французькі університети підпорядковуються Міністерству освіти і в більшості випадків пропонують безкоштовну систему навчання.

Вищі школи – це престижні навчальні заклади, орієнтовані на конкретну спеціалізацію студентів, навчання якої здійснюється в рамках вищих стандартів викладання. Обидва варіанти вищих навчальних закладів припускають кілька автономних ступенів здобуття вищої освіти.

В даний час у Франції існує близько 80 університетів і більше 350 вищих шкіл, так що пропонований вибір здатний влаштувати будь-які запити сучасного студента.

Ступені вищої освіти

Етапи навчання у французьких державних університетах поділяються наступним чином:

  •  базова університетська освіта, займає два роки (DEUG);
  •  додаткова річна освіта з присвоєнням ступеня «Бакалавр» (Licence);
  •  річна магістратура з присвоєнням ступеня «Магістр-дослідник» (DEA), «Магістр-професіонал» (DESS) в залежності від обраного характеру навчання;
  •  три-чотири роки аспірантури з присвоєнням ступеня «Доктор» (Doctorat).

Таким чином, студент спочатку вибирає для себе певну планку в освіті, маючи при цьому студенты францияможливість пізніше в будь-який момент продовжити навчання для отримання диплома більш вищої категорії.

У вищих школах система навчання складається з базової дворічної освіти, яку, до речі, можна отримати в будь-якому ВНЗ, і поглибленого вивчення з конкретною спеціалізацією, що займає, як правило, три роки.

Платне навчання

Більшість вищих шкіл Франції є платними навчальними закладами з конкурсом від 6 до 12 осіб на одне місце. При цьому такі елітні ВНЗ для вступу пропонують претендентам досить складні екзаменаційні програми, які є свого роду фільтром, що дозволяє відбирати кращих з кращих.

Школи працюють під патронатом державних і приватних структур і готують фахівців вищої категорії, яким, як правило, після отримання диплома не доведеться турбуватися про працевлаштування. У разі наявності у студента стипендії, яку нараховує держава, по закінченні курсу фахівець повинен буде відпрацювати протягом 7-10 років на певній державній посаді.

В даний час вартість такої освіти варіюється від  5000 до  25000 євро в залежності від престижності конкретної вищої школи. Такі ціни на навчання типові для європейських університетів.

Безкоштовне навчання

университеты францииПрактично всі французькі університети пропонують безкоштовні варіанти здобуття вищої освіти. При цьому зі студента стягується держмито в розмірі 400 – 800 євро, інші витрати на навчання бере на себе держава.

Якщо вдасться витримати досить жорсткий відбір на початкових курсах, то при отриманні ступеня магістра можна претендувати на одну з державних стипендій.

Оптимальний варіант для іноземних студентів – це вступ в державний університет з уже наявними диплом «бакалавра», який може стати перепусткою в авторитетну магістратуру з усіма випливаючими перевагами.

Вища освіта у Франції відрізняється досить високою лояльністю до абітурієнтів. Це і визначає популярність цієї країни у бажаючих отримати європейську освіту саме у Франції.

Джерело: http://www.eurogates.ru

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!