s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Канаде Ресурси для пошуку стипендій у Канаді


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Навчання в Канаді - найвищий рівень за доступною ціною

Журнал «Сучасна освіта» №12(74) 2010

Цій країні, як ніякій іншій, пасує префікс “най”. Канада, з найекологічніше чистими природними територіями, неодноразово визнана найкращою для життя. Ця країна є світовим лідером в галузі комп’ютерних та інформаційних технологій, а також широко відома своїми розробками у сфері телекомунікацій, транспорту, інженерії, аерокосмонавтики, мікроелектроніки, екоіндустрії та ін.
  Недивно, що з таким послужним списком і канадський рівень освіти всесвітньо визнаний також одним з найкращих.

Найкращі для найкращих
Про рівень освіти уряд Канади дбає особливо ретельно. Так, на державні субсидії у сфері освіти виділяється більше 7 % ВВП, а це найбільший показник серед країн “Великої вісімки”. Ефективність такої політики підтверджують світові рейтинги вишів. Як правило, більш ніж 15 канадських університетів займають найвищі щаблі в списках найпрестижніших вузів світу.

Дорогою до знань
Слід зазначити, що канадська система освіти має свою специфіку.  Так, у Канаді не передбачено загальнодержавної освітньої системи: кожна з 10-и провінцій та 3-х територій самостійно визначають свою політику в цій сфері. Освітні традиції країни сягають сивої давнини. Так, найстаріший університет Канади - Laval University (www2.ulaval.ca) був заснований у 1663 році й досі не втратив своїх позицій. Двадцятку найпрестижніших (на 19 щаблі) замикає Університет Макгилла (McGill University, www.mcgill.ca) - один з найстаріших та найвідоміших канадських вузів, що був заснований у 1821 році. Серед його випускників чимало Нобелівських лауреатів, всесвітньо відомих дипломатів та лікарів.

Система вищої освіти, в канадських університетах, включає 3 ступеня:
- початкова вища освіта, тобто ступінь бакалавра (Undergratuate),
- магістратура (Graduate),
- докторантура (Postgraduade).


Канада пропонує навчання двома мовами: англійською та французькою. Французькою мовою навчання проводиться у провінції Квебек. У Новій Шотландії, Нью-Бренсвіку, Онтаріо та Манітобоа можна навчатися обома мовами. У всіх інших провінціях мовою викладання є англійська.

Головною особливістю організації навчального процесу в канадському виші є орієнтованість на практику. Місцеві університети - справжні сучасні науково-дослідні центри, де студенти - безпосередні учасники дослідницьких проектів, а результати їх діяльності втілюються в життя.

Готуємось до вступу
Підготовкою документів до вступу в канадські виші слід зайнятися заздалегідь, бажано за рік, адже вуз повинен отримати вашу заявку на навчання  (application form). Якщо вуз має двосеместрову систему навчання, то зарахування відбувається у вересні або січні, а встигнути подати документи треба до лютого або жовтня. Але строки можуть коливатися в залежності від правил прийому кожного університету. Бланки документів для вступу можна отримати через єдиний Національний центр прийому та розгляду заяв абітурієнтів - AUCC (www.aucc.ca) або безпосередньо звернувшись до вузу.

Українські абітурієнти мають право вступати до коледжу одразу після закінчення школи. Але це досить проблематично, адже вимоги до знань іноземної мови дуже жорсткі. Аби удосконалити свої знання, можна закінчити короткий мовний курс при коледжі (англійська як іноземна або французька як іноземна) або в спеціалізованому центрі (наприклад, в Міжнародній лінгвістичній академії Канади (ILAC, www.ilac.com). Тривалість навчання на курсі академічної англійської складає від 3-х до 9-ти місяців.

Хорошою основою для вступу до вузу може слугувати закінчення канадського коледжу (1-3 роки навчання). Багато коледжів співпрацює з університетами, і тому їх випускники мають можливість одразу ж вступити на 2 або 3 курс ВНЗ - партнера.

 Для вступу потрібно зібрати такі документи:
- апостильований та перекладений англійською мовою документ про освіту (атестат або бакалаврський/магістерський диплом з додатком);
- 2 характеристики з останнього місця навчання/роботи  від викладачів або роботодавців;
- мотиваційний лист (для магістерських програм - есе) з описанням цілі, для якої необхідно отримати освіту в Канаді;
- нотаріально завірені копії міжнародних мовних сертифікатів (IELTS, TOEFL та ін.). Так, для вступу необхідно володіти англійською мовою на рівні TOEFL - від 580 - 600 балів, IELTS - від 6,5 - 7.0 балів та французькою DALF\DELF (2-3 рівень);
- заповнена аплікаційна анкета;
- підтвердження про переведення реєстраційного внеску в сумі 100-150 канадських доларів (якщо такий передбачено);
- копія закордонного паспорта та 4 фотокартки 3*4.

Кожен навчальний заклад встановлює кількість місць для прийому студентів-іноземців, тому відбір проводиться на конкурсній основі. Підтвердження про прийом до лав студентів та візові документи наші громадяни одержують в травні-червні (якщо навчання розпочинається у вересні) або в жовтні-листопаді (якщо початок занять у січні).

Від сесії до сесії...
Навчання на бакалавраті триває 3-4 роки. За цей час студенти повинні прослухати курс із 20 предметів, половина з яких визначається обраною спеціальністю, а друга - студентом самостійно. Для отримання диплома потрібно написати дипломну роботу (honours).  Якщо випускник її не здав, то він отримує свідоцтво університету про те, що він прослухав повний курс (general degree).
Аби отримати диплом магістра, треба витратити ще 2-3 роки, залежно від обраної спеціальності. Щоб здобути аспірантський ступінь, студенту необхідно мати за плечима досвід наукових досліджень, публікацій та досвід академічної роботи.

Навчальний рік у канадських університетах триває як і в Україні, з вересня по травень. У канадських вузах діє дво- або трьохсеместрова система навчання.

Слід зазначити, що велика увага в канадських вузах приділяється виконанню самостійних завдань (Independent Study Project, ICP). Кожне таке завдання оцінюється у відсотках. Так, наприклад, наша “трійка” прирівнюється до 50-60%. Для переходу на наступний курс потрібно набрати протягом семестру не менше 50%. Якщо середній бал більше 80%, то вас можуть звільнити від іспитів та нагородити грамотою (Honorable Roll).

Підсумкова оцінка ставиться на основі письмових робіт (assignments), написаних протягом семестру, індивідуального завдання та письмового іспиту. Якщо предмет вивчено успішно, то студент отримує одну або дві залікові одиниці - кредити (credit). Для того, щоб отримати диплом, слід набрати певну кількість кредитів. Треба підкреслити, що перескладання у Канаді не практикується.

Поточні витрати

Витрати на навчання у канадському виші значно нижчі, ніж в університетах Британії та США. Рік навчання на бакалавраті, в залежності від рівня університету та спеціальності, коштуватиме від 12 000 до 36 000 канадських доларів (1CAD = 0,97 S). Інші супутні витрати, такі як: проїзд, підручники, медичне страхування, обійдуться ще приблизно в 2500 канадських доларів за рік.
Академічний рік у коледжі коштуватиме менше, від 8 000 до 12 000 CAD /рік, залежно від обраної професії.
Під час навчання іноземні студенти можуть проживати в сім’ях (2700 - 6500 CAD/рік) або студентських гуртожитках (3000 - 7000 CAD /рік).

При таких витратах доречним буде питання про додатковий дохід. Як зазначалося раніше, студенти проходять оплачувану практику, стажування. В Канаді під час навчання, дозволено працювати 20 годин на тиждень. Також можна підпрацьовувати у вільний час. Оплата праці, на низькооплачуваних роботах, для студентів складає близько 8 CAD /год.- 15 CAD / год.

Бажаючі отримати додатковий дохід можуть працювати у стінах ВНЗ: лабораторіях, на кафедрі, у бібліотеці, кафетерії або при гуртожитку. Тим, хто вирішив полегшити своє життя, доречно розповісти про стипендіальні програми, серед яких найбільша в світі міжнародна стипендіальна програма, що пропонує більше 1000 стипендій на рік, - The Rotary Foundation’s Ambassadorial Scholarships (www.rotary.org) та урядова програма, що пропонує гранти на навчання у Канаді для студентів - іноземців - International Scholarship Programs for Study in Canada (http://www.scholarships.gc.ca/scholarshipsnoncdn-boursesetr-eng.aspx).
Ще одна можливість навчання у Канаді з мінімальними витратами - це програми обміну. В основному вони існують між університетами - партнерами. Також популярністю серед молоді користується програма “Work and Study Program”, яка дає можливість вивчити англійську мову в одному із канадських коледжів та паралельно пройти оплачуване стажування у будь-якій галузі.

Візовий режим
Для того аби отримати студентську візу Канади, потрібно подати до посольства такі документи:
- заповнена англійською мовою та підписана анкета;
- закордонний паспорт з копією всіх сторінок;
- 4 фотокартки 3*4;
- апостильований атестат або диплом англійською мовою;
- оригінал листа про зарахування до університету;
- візове запрошення до ВНЗ;
- виписка з банківського рахунку (сума повинна покривати повний курс навчання за обраною програмою та витрати на проживання і харчування, з розрахунку 1000 канадських доларів на місяць. Таким чином, фінансова гарантія для отримання візи повинна становити не менше 70000 канадських доларів).
Консульський збір, на суму 125 канадських доларів у гривнях (за поточним курсом НБУ), потрібно сплатити напередодні у відділенні ПроКредит банку. Розгляд документів триває від 3-х до 15 днів.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу освітній компанії “Oxford Group”.

Корисна інформація:
Посольство Канади в Україні:
м. Київ, вул. Ярославів Вал, 31
Тел.: (044) 590-31-00
(пн - пт. 08.30-13.00, 14.00-17.00)
Е-mail:kyiv@international.gc.ca

 

Підготувала Олена Агаркова

 Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

 

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!