s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Ирландии Атестат, який цінується у світі


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Атестат, який цінується у світі

Журнал «Сучасна освіта» №11(82) 2011

Ірландія зберегла свіжість і одночасно багатовікові традиції європейської класичної освіти. І вже зовсім несправедливо, що Ірландія опинилася в тіні своєї північної сусідки - Англії. Дипломи престижних ірландських приватних шкіл цінуються у всьому світі. При цьому освіта в Ірландії в два рази дешевша, ніж в Англії.
Привілейовані приватні школи Англії, як правило, закриті для іноземців. Ірландські приватні та державні школи приймають усіх бажаючих. Єдине обмеження: жителі країн Європейського співтовариства навчаються у державних школах (public schools) безкоштовно, а інші іноземці - за гроші. Навчання в приватній школі Англії коштує близько 12 тисяч англійських фунтів ($ 22 тисячі) на рік з повним пансіоном. В Ірландії - близько 9 тисяч ірландських фунтів ($ 13,5 тисячі) на рік (з урахуванням трансферів з аеропорту в школу і назад протягом року). В останніх класах англійських шкіл освіта вузька, сфокусована на вивченні трьох-чотирьох предметів. Ірландський атестат про середню освіту (leaving certificate) передбачає поглиблене вивчення шести дисциплін.
Саме тому Ірландію облюбували не тільки пересічні європейці, а й заможні батьки, яким по кишені кращі міжнародні школи. Звичайно, щоб вчитися в Ірландії, треба добре знати англійську. А для цього однієї нашої спецшколи мало. Без 2-6-місячних мовних курсів не обійтися.
Сьогодні в Ірландії 50 приватних і 600 державних шкіл. Ірландія на першому місці в світі за кількістю навчальних закладів на душу населення.
У 18 років (а особливо обдаровані в 16 років) ірландські школярі здають національний іспит з 6 предметів (leaving сertificate). За його результатами відбувається зарахування в національні внз (за винятком медичного і юридичного факультетів). Для іноземців вища освіта платна. Але вона стане безкоштовною, якщо прожити в Ірландії не менше трьох років.
Нажаль, обмежена площа нашого видання дозволяє познайомити вас всього з двома ірландськими школами. Думаємо, що цього достатньо, щоб уявити самий підхід до навчання. Інформацію про інші навчальні заклади ви можете отримати в освітніх агентствах із навчання за кордоном, у мережі Інтернет та друкованих ЗМІ.

Sutton Park
Sutton Park - найпрестижніше передмістя Дубліна, тихе мальовниче місце на березі Ірландського моря всього в п’ятнадцяти кілометрах на північ від центру міста. Тут і розташована знаменита школа Sutton Park, в якій навчається 400 хлопчиків та дівчаток. Школа заснована в 1957 році. 150 дітлахів відвідує початкові класи (junior school) і 250 - другий середній рівень (senior school).
У початковій школі Sutton Park навчаються діти віком від 4 до 12 років, у середній - від 12 до 18 років.
На території Sutton Park невеликий старовинний особняк з адміністративними службами, музичними класами, художніми майстернями та їдальнею. А також кілька сучасних одноповерхових котеджів з класними кімнатами, комп’ютерним центром і бібліотекою. У внутрішньому дворику - двоповерхові спальні корпуси для іноземних учнів, що проживають в школі цілий рік.
У Sutton Park є своя астрологічна лабораторія. Для хлопчиків передбачені майстерні, де їм прищеплюють навички поводження з інструментами та електрикою. А дівчатка відвідують cooking class. До речі, на цих заняттях часто можна зустріти і хлопчиків. Сьогодні в Sutton Park навчаються діти з Іспанії, Німеччини, Америки, Японії, Тайваню, Гонконгу, Китаю, Швейцарії. Є навіть дві дівчинки з Росії - доньки фінансистів.

Навчальний процес
У групах не більше 12-15 осіб. Звичайний розклад - 9 уроків у день по 45 хвилин. Малюки знаходяться під наглядом гувернерів, у кожного індивідуальна програма занять. З ними займаються історією, географією, природними науками, англійською, ірландською і французькою мовами. З 6 років дітей садять за комп’ютер.
Середній рівень (senior school) розрахований на шестирічний курс навчання. Перші три роки школярі осягають англійську та ірландську мови, математику, суспільні науки, історію, географію, іншу іноземну мову (французьку, німецьку, іспанську, італійську, російську або латинську - за вибором, деякі учні штурмують відразу кілька мов), мистецтво, соціальні та політичні науки, економіку, технічну графіку, комп’ютери, музику, фізичне виховання.
Четвертий рік в Ірландії називається transition year. Це рік роздумів. П’ятнадцятирічним школярам дається можливість визначитися зі своїми уподобаннями і вибрати майбутню професію. Діти, які досягли transition year, “смакують” вільне життя, “відриваються” на музиці, фото, мистецтві, спорті. На кілька місяців по обміну виїжджають в школи Німеччини або Франції.
П’ятий і шостий рік - знову люте навчання. Діти муштрують англійську мову і літературу, ірландську мову, вищу математику, звичайну математику, фізику, хімію, мистецтво, музику чи економіку (за вибором), прикладну математику, біологію, історію, географію. Відвідують курси розмовної французької, іспанської, німецької та італійської мов, вивчають домашню економіку, і технічне малювання, проходять бізнес-курс. Велика увага приділяється фізичному вихованню.
Наприкінці кожного навчального року, за винятком transition year, учні здають іспити (англійська та математика - обов’язкові, ще чотири - на вибір).
У Sutton Park два стадіони, спортивні майданчики для ігор з м’ячем, тенісні корти. Ця школа спеціалізується на регбі та хокеї. На її території один з двох ірландських міжнародних стадіонів для регбі (інший розташований в Дубліні). Тут проводяться міжнародні змагання. З’їжджаються команди з усього світу.

Умови проживання
На відміну від інших навчальних закладів строгої уніформи в Sutton Park немає. Але при бажанні учням видаються сорочки, джинси та светри. Постільна білизна, парфуми, рушники та інші умивальні приладдя - все є в школі. За словами директора Sutton Park Лоуренса Фіннегана, парфуми, звичайно ж, ірландського виробництва. Постільну білизну змінюють кожну п’ятницю. Брудні речі діти здають в безкоштовну шкільну пральню. Підйом в 7 ранку, відбій о 10-11 вечора. О 8.30 - сніданок, о 11.00 - денний снек (з бутербродами, кексами, чіпсами), о 13.00 - ланч, о 17.00 - традиційний чай, о 20.45 - вечеря.
На сніданок - сосиски, бекон, яєчня, хліб з маслом і джемом, помідори, кукурудзяні пластівці з молоком. Ланчі та вечері такі ж великі. На вибір: м’ясо, птиця, риба, салат-бар, два-три гарніри, піца. А можна все відразу. Є спеціальне вегетаріанське меню. У їдальні немає біганини й ажіотажу. А тим більше літаючих хлібних кульок або помідорів. Школярі приходять туди чинно і ведуть себе з гідністю. Як справжні леді та джентльмени, запрошені на аудієнцію до президента.
Для школярів старших класів передбачені курси з водіння автомобіля. Весь необхідний “інвентар” надає школа. У позаурочний час - дискотеки, театри, кіно. Щотижня у вихідні екскурсії в гори на півночі країни з їх знаменитими гірськолижними курортами, в міста Шеннон, Лімерік, у природні заповідники. У школі своя театральна студія. Хіти нинішнього сезону - мюзикл “Олівер” за романом Чарльза Діккенса і драма “Троянські жінки” Евріпіда. Ці спектаклі школа показує навіть на професійній сцені в театрах Дубліна. Кажуть, успіх карколомний.

За матеріалами www.abroad.ru

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!