Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

ЗОІППО, Тип ВНЗ: Інститут, Рік заснування 1939

Інформація про внз:

У квітні 2018 року виповнилося 79 років навчальної й науково-методичної діяльності Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. За цей період, разом із Запорізьким краєм, науково-методичний освітянський заклад пройшов нелегкий і складний історичний шлях становлення.
За 79 років своєї плідної діяльності інститут утвердився як самобутній і творчий навчальний, науково-методичний та інноваційний центр підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, визнаний серед аналогічних обласних осередків освіти в Україні. Якщо на початковій стадії існування інституту усіх працюючих станом на 1945 рік було 11 чоловік без наукових звань і наукових ступенів, то у ювілейному році в інституті на 9 кафедрах і в 4 науково-методичних центрах, науково-дослідних лабораторіях працює понад 60 науково-педагогічних працівників і 30 методистів, з них 1 - заслужений вчитель України і 3 - заслужених працівники освіти, 5 докторів наук, 4 професори, 33 кандидати наук і 24 доценти та методисти вищого рівня педагогічної кваліфікації.

Структура інституту:

КАФЕДРИ

 •  Кафедра менеджменту освіти та психології
 •  Кафедра андрагогіки
 •  Кафедра філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін
 •  Кафедра дошкільної освіти
 •  Кафедра початкової освіти
 •  Кафедра дидактики та методик навчання природничо-математичних дисциплін
 •  Кафедра теорії та методики виховання
 •  Кафедра реабілітаційної педагогіки і здорового способу життя
 •  Кафедра інформатики та інформаційних технологій

ЦЕНТРИ

 •  Обласний науково-методичний центр психології та соціології освіти
 •  Обласний науково-методичний центр моніторингових досліджень якості освіти
 •  Регіональний науково-методичний центр "Освіта та громадянське суспільство"
 •  Обласний науково-методичний центр інформатизації освіти

ВІДДІЛИ

 •  Методичний відділ
 •  Навчальний відділ
 •  Науковий відділ
 •  Загальний відділ

ЛАБОРАТОРІЇ

 •  Міжструктурна науково-дослідна лабораторія "Інноваційні технології розвитку професійної компетентності вчителів у системі післядипломної освіти"
 •  Науково-дослідна лабораторія з проблем підвищення якості природничо-математичної освіти
 •  Постійно діюча науково-дослідницька лабораторія інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами
 •  Науково-дослідна лабораторія з проблеми "Психолого-педагогічний супровід професійного розвитку педагогічних працівників у системі неперервної освіти"

Трохи історії

Обласні інститути удосконалення кваліфікації вчителів в Україні існують з 1939 року. До цього впродовж 1920-1930-х років під поняттям "удосконалення вчителів" розуміли надання вчителям педагогічних знань. Проголошена радянською державою програма боротьби з неписемністю, а, згодом, і перехід до загальнообов'язкової системи освіти вимагали забезпечення відповідною кількістю педагогів. Поповнення вчительських кадрів відбувалося за рахунок осіб без педагогічної освіти. Це призвело до появи категорії вчителів, які потребували мінімальної освіти. До того ж радянська школа вимагала не просто освіченого, а й ідеологічно підготовленого вчителя. Це призвело до появи різних форм підготовки кадрів, головними з яких, через брак коштів, стали заочні .
В результаті до 1930-х років склалася система "підвищення кваліфікації вчителів", яка включала вищі та середні навчальні заклади, що давали вищу (повну і неповну) та середню освіту, або в стислі терміни, або без відриву від основної роботи. Зазначені заклади проводили курси для вчителів під час канікулярних перерв у школах. В рамках уніфікації системи освіти СРСР в 1930-х роках створюється Всеукраїнський інститут підвищення кваліфікації педагогів, серед головних завдань якого була докваліфікація (надання необхідної освіти), удосконалення (надання спеціальних знань з окремих предметів) та підготовка нових учительських кадрів .
Таким чином, до кінця 30-х років державою були створені умови, за яких підвищення кваліфікації вчителів стало не приватною справою, а обов'язком, частиною педагогічної діяльності. Відтоді не можна було працювати в радянській школі, не підвищуючи своєї кваліфікації .
Постановою РНК УРСР №86 від 5 лютого 1939 р. перші в Україні інститути були створені у столичних містах Києві та Харкові. На народний комісаріат освіти до 1 березня 1939 р. покладалося завдання розробити і опрацювати положення про інститути удосконалення вчителів, урахувавши досвід роботи подібних інститутів РРФСР .
17 березня 1939 р. Постановою РНК УРСР №956 про реорганізацію обласних методичних кабінетів інститути створюються в решті областей України. Історія кожної установи починається з певних умовних дат: видання документу про заснування та початку діяльності. Так, наприклад, автори історії Дніпропетровського ОІППО посилаються на згадувану вище Постанову №956 РНК УРСР від 17 березня 1939 р., а початок діяльності інституту в Дніпропетровську відносять до грудня 1939 р.

Примітка: для більш повної і детальної інформації про діяльність Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  в Запоріжжі, термінах і умовах прийому абітурієнтів, звертайтеся в приймальню університету. Номери телефонів для довідок вказані в блоці контактної інформації вузу.

Місцезнаходження і контакти

 • Місто: м. Запоріжжя
 • Адреса: вул. Незалежної України, 57-А
 • Телефони: (061)222 25 84

Оновлено:

08.08.18

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!

Пошук навчального закладу

Университеты. Академии. Институты: Справочник вузов III-IV уровня vish
аккредитации с ценами на обучение. В помощь абитуриенту - все статьи раздела

Вы можете выбрать интересующую вас специальность, сравнить программы государственного и частного образования, узнать стоимость обучения и условия поступления, ознакомиться с вариантами дистанционного или заочного обучения.