Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Перший Київський медичний коледж

ПКМК, Тип ВНЗ: Коледж, Рік заснування 1842

Вищий Навчальний заклад Перший київський медичний коледж - один з найстаріших навчальних закладів України. Його історія - це історія великої і плідної діяльності викладацького колективу для підготовки середніх медичних кадрів.


Шлях, довжиною в 170  років... 3а цей час коледж підготував понад 70 тисяч  600 фельдшерів і акушерок, лаборантів та зубних техніків, медичних сестер і фармацевтів. Вони працюють в усіх куточках України. У них різні спеціальності, долі, але всіх їх ріднить високе покликання медика, любов до свого навчального закладу, бажання завжди і скрізь бути корисним людям.


Історія ВНЗ Київського медичного коледжу сягає у давнину, коли в 1775 році імператриця Росії Катерина II провела реформу державного апарату, за якою країна була поділена на 50 губерній. У губернських містах створювались "Приказы общественного Призрения", які відали роботою шкіл, богоугодних закладів. Ця реформа мала сприяти вдосконаленню освіти та медичної допомоги населенню.

З 1829 року при великих лікарнях почали створюватися школи для підготовки фельдшерів. Першого жовтня 1842 року за рішенням Київського "Приказа общественного Призрения" при кирилівських богоугодних закладах відкрилась фельдшерська школа.

Фельдшерська школа при Кирилівському монастирі розташувалася в старому бараці. Сюди приймали тільки юнаків віком 13-17 років. Навчання було платним. 3а період перебування в школі учні забезпечувалися усім необхідним: приладами, одягом, взуттям харчуванням, тощо.

Кращим учням після іспиту з практичної майстерності присвоювалось звання старшого фельдшера, а іншим - молодшого фельдшера. Майбутній фельдшер повинен був уміти пускати кров, видаляти зуби, перев'язувати хворих, наглядати за ними.

У 1849 році були введені відзнаки, які нашивались на комірці у вигляді галунів. Учні-відмінники мали срібні пазументи. Майбутніх фельдшерів у надзвичайних ситуаціях залучала до роботи Київська Лікарняна Управа: на період епідемій, вакцинацій.

За 170 років коледж підготував понад 70 тисяч 600 фахівців. Коледж пишається тим, що багато його вихованців стали видатними вченими: член-кореспондент Національної академії і Академії медичних наук В.Д.Братусь; д.м.н., академік вищої школи, зав. кафедрою шкірних та венеричних хвороб В.Г.Коляденко; д.м.н., професор, зав. кафедрою фізіології мед університету В.Г.Шевчук, д.м.н., професор кафедри мікробіології ДНУ ім. Акад. О.О.Богомольця О.Г.Тишко; к.м.н., зав. відділенням суд.- мед. гістології, бюро судово-медичної експертизи А.Т.Юрченко; д.м.н., доцент кафедри терапії Київської мед. академії післядипломної практики, заслужений лікар України Л.М.Свирид; д.м.н., професор Інституту епідеміології і токсикології Л.І.Глоба; член-кореспондент НАН, заслужений діяч науки І.М.Іщенко; заслужений діяч науки, професор М.С.Коломійченко;  д.м.н., член Спілки письменників, дипломат Ю.М.Щербак; академік АН, заслужений діяч науки В.П.Комісаренко; Герой соціалістичної праці Н. А. Ленгауер та ін..

У  коледжі студенти здобувають не лише спеціальні знання, а й підвищують загальноосвітній, культурний рівень, стають свідомими громадянами України.

Для них організовуються екскурсії, культпоходи. Юнаки і дівчата беруть участь у художній самодіяльності, відвідують спортивні секції, працюють у предметних гуртках.

Багато випускників коледжу продовжують освіту у вищих навчальних закладах, особливо медичного профілю.

ВНЗ Перший Київський медичний коледж постійно дбає про те, щоб його випускники здобули міцні знання, змогли присвятити себе благородній справі охорони здоров'я громадян незалежної України.

Місцезнаходження і контакти

  • Місто: м. Київ
  • Адреса: вул. Мельникова, 14
  • Телефони: 4006774

ОКР

молодший спеціаліст

Оновлено:

27.09.16

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!

Подробно об училищах, техникумах и колледжах Украины

Справочник вузов I-II уровня аккредитации с ценами на обучение

В помощь абитуриенту - все статьи раздела