s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Знакомьтесь - профессия! Трохи про професії сфери обслуговування


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Трохи про професії сфери обслуговування

Журнал «Сучасна освіта» №6-7 (червень-липень, 2017 рік)

Добробут суспільства в останні роки різними темпами, але все-таки росте, і населення вже може дозволити собі трохи більше ніж товари і послуги першої необхідності.
Відбулися значні зміни у сфері обслуговування населення, у тому числі у готельно-ресторанному господарстві: збільшилась кількість ресторанів, барів, кафе, поліпшився їхній зовнішній вигляд, цілком іншими стали торговельні зали для обслуговування гостей, докорінно змінився підхід до складання асортименту меню і карт ресторанів. Колишні їдальні, особливо у великих містах, змінилися елітарними ресторанами, сучасними підприємствами швидкого обслуговування з високою культурою і якістю ресторанної продукції.

До основних послуг, обсяги яких збільшуються, а якість поліпшується відносяться: готельно-ресторанний бізнес, туризм, індустрії краси, розваг і відпочинку, а також різні персональні і побутові послуги. Тобто сфера послуг різноманітна, тому і всі затребувані тут професії перерахувати неможливо. Значна частина відкритих вакансій –  це: офіціант, бармен, кухар, пекар, продавець, перукар, спеціаліст по манікюру, косметик, закрійник, кравець, майстер ЖКГ, сантехнік, агент (рекламний, по закупкам, з постачання).

І без фахівців в сфері обслуговування теж не обійтися. Тут потрібні: фахівець зі зв'язків з громадськістю, менеджер по туризму, адміністратор, менеджер з продажу, спеціаліст з туристичних послуг, бренд-менеджер, метрдотель, аніматор, масажист, модельєр, косметолог, вихователь, фахівець по домашньому і комунальному господарству і багато інших.

Спеціальність «Готельно-ресторанна справа»

Де навчатись?

У внз України, що здійснюють підготовку за спеціальністю "Готельно-ресторанна справа", код 241, –  освітні рівні «бакалавр» та «магістр».

У коледжах України, що здійснюють підготовку за спеціальністю "Готельно-ресторанна справа", код 241, – освітній рівень «молодший спеціаліст».

Більш детальну інформацію про вищі навчальні заклади України дивіться на сайті s-osvita.com.ua.

Фахівці готуються для організаційно-управлінської, господарської, комерційної діяльності у сфері туризму, готельного господарства, ресторанного сервісу, курортної справи.

Ким працюють випускники?

Випускники можуть працювати на посадах:

 •  керівник підрозділів/менеджер в готельно-ресторанному господарстві;
 •  фахівець з організації готельного обслуговування (адміністратор, портьє, консьєрж);
 •  фахівець із ресторанної справи (адміністратор, шеф-кухар, сомельє)
 •  фахівець з організації дозвілля.

Готельно-ресторанна справаНаприклад, позиція ресепшионіста або хостес в ресторані може стати хорошим стартом для менеджера готельно-ресторанного бізнесу –  управлінця з широким діапазоном можливостей зростання: від старшого адміністратора до керівника всім готелем, рестораном або мережею.

До завдань менеджера може входити керівництво тими чи іншими підрозділами, контроль якості їх роботи, налагодження безперебійного постачання, а також відбір персонала і маркетингове планування. В кінцевому рахунку, мета такого професіонала –  зробити так, щоб довірені йому готель або ресторан працювали як годинник і всім подобалися.

Спеціальність «Туризм»

Туризм – перспективна спеціальність. Праця в туристичній сфері одна із найбільш оплачуваних, є можливість відвідати величезну кількість країн, вона не рутинна, одноманітна, а цікава та різнобічна. Водночас вимагає від спеціаліста у сфері туризму спеціальних навичок, професійної комунікації, обізнаності, відповідальності та постійного самовдосконалення, швидкого вирішення проблемних питань, емоційної стабільності та врівноваженості.

Короткий опис

Спеціаліст в сфері туризму займається вирішенням усіх питань, пов'язаних з організацією відпочинку. В цьому випадку можна працювати в декількох сферах: соціально-культурний сервіс і туризм, менеджмент організацій, туризм. Фахівці з туризму, які вибрали менеджмент організацій, займаються управлінням персоналу, якістю послуг, що надаються, розробляють тактику спілкування з клієнтами.

Студенти цієї спеціальності вивчають іноземні мови (зазвичай не менше двох), географічні, економічні, управлінські дисципліни –  все в додатку до діяльності в туризмі: туристичне ресурсознавство, економіка туристичного ринку, мотивація споживача послуг і т. п. Передбачено великий обсяг практики в туроператорских компаніях і турагентствах.

Сфера професійної діяльності випускника:

 •  фахівець з організації дозвілля;
 •  фахівець з конференц-сервісу;
 •  організатор подорожей (екскурсій);
 •  інспектор з туризму;
 •  екскурсовод;
 •  інспектор-методист з туризму;
 •  фахівець з туристичного обслуговування;
 •  фахівець з спеціалізованого обслуговування;
 •  фахівець з розвитку сільського туризму;
 •   інші фахівці в галузі управління;
 •  інструктор оздоровчо-спортивного туризму;
 •  фахівець із туристичної безпеки.

Де навчатись?

Якщо ви вирішили стати фахівцем в сфері туризму, то вищі навчальні заклади України нададуть вам безліч можливостей для освоєння даної професії.

 У внз України, що здійснюють підготовку за спеціальністю "Туризм", код 242, –  освітні рівні «бакалавр» та «магістр».

 У коледжах України, що здійснюють підготовку за спеціальністю "Туризм", код 242, –  освітній рівень «молодший спеціаліст».

Більш детальну інформацію про вищі навчальні заклади України дивіться на сайті s-osvita.com.ua.


Спеціальність ТуризмЧим доводиться займатися на роботі?

Професійна діяльність фахівця з туризму залежить від того, яку спеціалізацію він вибере. В його обов'язки входить підбір оптимального туру для клієнтів, організація поїздки до місця відпочинку, бронювання номера в готелі і т.д. Якщо говорити про діяльність фахівців у сфері менеджменту і маркетингу, то вони займаються рекламою туристичного бізнесу, розробляють методи підвищення обсягів продаж послуг, впроваджують їх. У цьому випадку основний обов'язок –  розробка оптимальної рекламної кампанії.

Кому підходить?

В першу чергу робота в сфері туризму підходить тим людям, які самі люблять подорожувати і відпочивати з комфортом. Вони повинні бути комунікабельними, допитливими, мати тягу до пізнання нового. Спеціаліст в сфері туризму повинен володіти великою кількістю інформації, вміти дохідливо донести її до клієнта. Крім того, важливі здібності до мов.

ЗатребуваністьСпеціальність Туризм

В даний час фахівці в сфері туризму досить високо затребувані. Причому це стосується практично всіх сфер. Це обумовлено тим, що ресторанний, готельний і туристичний бізнес розвивається стрімкими темпами. Люди люблять відпочивати, а тому ресторани, готелі і туристичні компанії повинні запропонувати їм кращий сервіс.
Чи легко влаштуватися на роботу
і як будується кар'єра?

Влаштуватися на роботу фахівцем в сфері туризму буде нескладно. В Україні працює величезна кількість ресторанів, готелів, туристичних компаній. Так що в будь-якому випадку ви знайдете роботу. Починати доведеться з низької посади, але з часом, якщо ви будете докладати максимальних зусиль, зможете зробити успішну кар'єру.

Перспективи

Якщо вам до душі туристичний або готельно-ресторанний бізнес та ви вирішили отримати освіту, пов'язану з цією областю знань, ви можете не переживати, що залишитеся без роботи. Туристичний та готельно-ресторанний бізнес розвивається стрімкими темпами. З'являється багато нових ресторанів і готелів, туристичних компаній. Проблем з працевлаштуванням у вас не буде. Головне, отримати якісну освіту і мати величезне бажання працювати в цій сфері. Тоді у вас обов'язково все вийде.

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!