s-osvita.com.ua НАВЧАННЯ В УКРАЇНІ Університети, Академії, Інститути (довідник) Рівненська область Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука, МЕГУ

Київська православна богословська академія, КПБА

КПБА, Тип ВНЗ: Академія, Рік заснування 1615

Інформація про внз:

Київська православна богословська академія (КПБА) - це вищий духовний навчальний заклад закритого типу, який готує священнослужителів, працівників синодальних та єпархіальних управлінь і місій Української Православної Церкви Київського Патріархату. При Академії функціонує спеціалізована вчена рада з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора /кандидата/ богословських та церковно-історичних наук. Богослужбову практику студенти проходять у храмі на честь св. апостола і євангелиста Іоана Богослова. Діє регентське відділення. Академія має два гуртожитки, бібліотеку з читальним залом, комп'ютерний клас із доступом до мережі Інтернет, спортзал, медико-санітарну частину.
В Академії діє 4 кафедри: біблеїстики, богослів'я, церковної історії та церковно-практичних дисциплін, на яких працює понад 40 викладачів, з них 9 докторів наук, 10 професорів, 23 кандидати наук, 10 доцентів.

Форми навчання:
- денна;
- заочна.

Перелік факультетів і спеціальностей:

В Академії діють богословське факультет та регентське відділення.

На богословському факультеті навчання відбувається на стаціонарній та заочній формі. На стаціонарну форму приймаються особи православного віросповідання чоловічої статі у віці до 35 років, які мають середню освіту, неодружені або одружені першим шлюбом. На заочній формі мають право навчатися тільки священнослужителі, що звершують богослужіння на парафіях Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Регентське відділення (з трьохрічним терміном навчання) готують регентів та псаломщиків церковного хору. Форма навчання - вечірня.

В Академії діють такі кафедри:

 • богослів'я,
 • біблеїстики,
 • церковної історії,
 • церковно-практичних дисциплін.

Спеціальність 041 Богослів'я

При Академії функціонує спеціалізована вчена рада з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора /кандидата/ богословських та церковно-історичних наук.

Інформація для абітурієнта

Сучасне життя вимагає від майбутніх пастирів усебічної освіченості й інтелектуального розвитку, а чудова бібліотека є для цього основою та скарбницею мудрості. Зараз фонд бібліотеки, крім основної колекції, налічує понад 20 тисяч одиниць. Відбувається постійне поповнення книгозбірні. Бібліотека має відділ раритетних видань. Особливе місце займають колекції, подаровані науковцями, меценатами та звичайними парафіянами монастиря.

Додаткова інформація:
Знаходячись у самому серці столиці України, в історичному "Верхньому місті", аспіранти та студенти, навчаючись, проживаючи у гуртожитку та харчуючись у їдальні за рахунок коштів Київської Патріархії, мають змогу познайомитись з усією красою та неперевершеністю культури давнього Києва. Велика частина студентської братії, як і в далекому минулому, виконує різні послухи у храмах столиці - іподияконів, хористів, читців, уставщиків, паламарів тощо. Найбільше з них співає в хорі КПБА та кліросному хорі Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря. У недільні й святкові дні у трапезному храмі св. апостола і євангелиста Іоана Богослова, а у визначені церковним календарем та сформованою традицією свята - у Свято-Володимирському Патріаршому та Свято-Михайлівському Золотоверхому соборах лунають молитовні співи хору КПБА, які відомі як в Україні, так і за її межами. Регентами хору в різний час були протоієреї Валерій Семанцо та Іван Михайлишин, Мстислав Юрченко та Олександр Бондаренко, священик Петро Бойко. Сьогодні хором керують диякон Юрій Мигаль та Надія Купчинська. Під час богослужінь на випущених дисках "Піснеспіви всенічної" та "Гласи", а також на офіційному сайті Академії можна послухати молитовне й гармонійне звучання хору.

Примітка: для більш повної і детальної інформації про діяльність Київської православної богословської академії (КПБА) в Києві, термінах і умовах прийому абітурієнтів, звертайтеся в приймальню університету. Номери телефонів для довідок вказані в блоці контактної інформації вузу.

Address

 • Місто: м. Київ
 • Адреса: вул. Трьохсвятительська, 6
 • Телефони: (044)278-80-44

Contact

 • Безкоштовні\бюджетні місця: так
 • Гуртожиток: так
 • Аспірантура: так
 • Докторантура: так

ОКР

бакалавр, магістр

Оновлено:

23.08.18

Університети. Академії. Інститути: Довідник ЗВО III-IV рівня vish
акредитації з цінами на навчання. На допомогу абітурієнту - всі статті розділу

Ви можете вибрати цікаву для вас спеціальність, порівняти програми державної і приватної освіти, дізнатися вартість навчання та умови вступу, ознайомитися з варіантами дистанційного або заочного навчання.