s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Обучение за границей Способи вступу до закордонного університету


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

ФРАНЦУЗЬКО-УКРАЇНСЬКІ ПАРТНЕРСЬКІ МАГІСТЕРСЬКІ ПРОГРАМИ

 

 

журнал «Сучасна освіта» №9(71) 2010

 Міністерства вищої освіти і науки, закордонних та європейських справ Франції, надалі Міністерства Франції, з одного боку, та Міністерство освіти і науки України надалі Міністерство України, з іншого боку, домовились, що підсилення французько-українського співробітництва між закладами вищої освіти є важливим внеском у розбудову Європейського простору вищої освіти та інтеграції України до цього простору.
З метою подальшого розвитку, підвищення активності та надання структурності такому співробітництву Міністерства Франції та України оголошують конкурс “Французько-українських партнерських магістерських програм”.

Обрані у рамках конкурсу проекти отримають трирічну фінансову допомогу за умови успішного річного розвитку програми.

Проекти

Проекти французько-українських партнерських магістерських програм мають бути представлені закладами вищої освіти, які мають право видавати магістерські дипломи. Для створення проекту заклади мають базуватися на вже існуючих магістерських програмах, які забезпечують здобуття диплому національного зразка.

До участі приймаються проекти з усіх дисциплін.
Проект має на меті спільне створення освітніх програм із одержанням, по їх завершенню, магістерських дипломів державного зразка України та Франції. Видача двох дипломів обумовлюється наявністю спільно розробленої єдиної навчальної програми.
Заклади-партнери мають підписати угоду, якою вони зможуть керуватися за для впровадження та реалізації даного проекту.

Відбір
Проекти буде відібрано спільною французько-українською комісією на основі результатів, наданих національними експертами кожної із сторін відповідно до чинного у країнах порядку.
Критерії відбору проектів:
При оцінюванні братимуться до уваги:
1. Якість педагогічної програми.
1.1 - педагогічний зміст, взаємодоповнюваність запропонованої освіти двома закладами-партнерами, надання особливої уваги методам контролю знань, надання навчально-методичної підтримки студентам (доступ до бібліотеки, інтернет-класів; спільні видання, і т.д.).
1.2 - гармонійність французько-українського педагогічного складу (узгодженість наукових досліджень, спільна наукова діяльність, підтримання зв’язків з підприємствами).
Вклад обох колективів у високе позиціювання даного магістерського курсу з-поміж інших програм закладів.
1.3 - наукові та професійні перспективи, підвищення привабливості освіти та інші переваги впровадження французько-української партнерської магістерської програми.
1.4 - спільна конкурсна комісія буде враховувати відповідність проекту до цінностей Болонського процесу: підготовка додатку до диплому, який пояснює позиціювання даного диплому у системі національної освіти, організація освітнього курсу у кредитно-модульній системі, участь студентів в оцінюванні рівня викладання, впровадження засобів постійного контролю якості програми.
2.Ініціатива та рівень зацікавленості закладів-партнерів.
2.1 - французько-українські партнерські магістерські програми мають відповідати стратегії розвитку закладів та можуть мати на меті поширення партнерства на інші освітні рівні та/чи спеціалізації, які існують у даних закладах.
2.2 - заклади-партнери мають бути готові продовжити самостійне фінансування програми по закінченню періоду дії фінансової програми конкурсу.
2.3 - спільна конкурсна комісія надаватиме особливу увагу рівню залучення кожного з партнерів, у тому числі їх фінансову участь у проекті. Ця участь повинна бути чітко визначена у бюджеті, який додаватиметься до проекту.
Кожен заклад має надати лист підтримки, підписаний ректором університету / Директором інституту.

Фінансування
У 2010 році програма передбачає фінансування у розмірі 30 000€ від французької сторони, розподілене між французькими та українськими закладами-партнерами. Фінансова підтримка від Міністерства України передбачена з 2011 року через українських партнерів-переможців конкурсу. Фінансування 2010 року буде розподілено поміж обраних проектів, чия загальна кількість не перевищуватиме 5.
Окрім того, Посольство Франції в Україні зобов’язується надати обраним проектам на трирічний термін:
р 15 стипендіальних місяців на навчання для студентів-учасників програм (на навчальний рік, починаючи з 2011-12 навчального року);
р 8 стипендіальних місяців на стажування для викладацько-адміністративного складу, залученого до програм (на календарний рік, починаючи з 2011 року).
Фінансова підтримка надаватиметься на витрати, пов’язані з впровадженням проекту та  з викладацькою та студентською мобільністю, вона виключає можливість оплати праці у будь-яких формах. Учасники програми мають щорічно звітувати щодо використання фінансової підтримки, наданої у рамках даного проекту.

Календар
Останній термін подачі документів: 20 вересня 2010 року
Спільне двостороннє засідання конкурсної комісії: жовтень 2010 року
Оголошення результатів конкурсу: до 31 жовтня 2010 року
Впровадження партнерських магістерських програм: 2011-2012 навчальний рік

Кандидатури
Проекти мають бути представлені кожним з партнерів у своїй країні за підписом керівника закладу (Президента чи ректора університету, директора вищої школи) французькою мовою для французьких закладів та українською мовою для українських закладів. До розгляду братимуться лише проекти, які було подано обома партнерами у Франції та в Україні.
Для французьких закладів вищої освіти, французьку версію анкети можливо буде завантажити з сайту Міністерства вищої освіти та науки Франції www.enseignementsup-recherche.gouv.fr, у рубриці “Europe et international”.

Пакет документів учасників має включати:
- заповнені анкети(завантажити з сайтів);
- копія угоди, підписаної двома закладами;
- лист підтримки, підписаний Ректором університету / Директором інституту
- попередній бюджет на 2010-2012 роки

Пакети документів мають бути направлені не пізніше ніж 20 вересня 2010 року (відмітка поштового штемпеля).

Контакти
Для французьких закладів:
- у Франції, до Міністерства вищої освіти і науки, Secretariat general - direction des relations europeennes et internationales et de la cooperation (SG-DREIC)
Sous-direction des affaires europeennes et multilaterales
Bureau des affaires europeennes et bilaterales
(DREIC B2),
A l’attention de Mme Christiane BRABENEC
110 rue de Grenelle - 75 007 PARIS
(telephone 01 55 55 09 08, e-mail: christiane.brabenec@education.gouv.fr)

Для українських закладів:
- в Україні, Міністерство освіти і науки, департамент вищої освіти
пр. Перемоги, 10,
01135, Київ
тел. (044)4862721, 4867838
Контактні особи:
Юрій Коровайченко,
Володимир Мохорт

www.mon.gov.ua

 Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас. 

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!