s-osvita.com.ua Зовнішнє незалежне оцінювання ЗНО - 2011 Особливості проведення зовнішнього оцінювання у 2011 р.

Особливості проведення зовнішнього оцінювання у 2011 р.

 7 грудня 2010 р. у приміщенні Українського національного інформаційного агентства відбулася прес-конференція директора Українського центру оцінювання якості освіти Лікарчука І.Л. на тему «Особливості проведення зовнішнього оцінювання у 2011 р.».

Зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів, які вирішили стати студентами вищих закладів освіти, відбудеться із 2  до 24 червня.

Під час зовнішнього оцінювання абітурієнти будуть складати тести з української мови та літератури (обов’язково), математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології, англійської, німецької, французької, іспанської мов. Уперше у 2011 р. абітурієнти отримають можливість скласти тест із російської мови.

Тести із математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології за бажанням абітурієнтів будуть перекладені російською, угорською, молдавською, польською, румунською, кримськотатарською мовами.

До 5 липня 2011 р. учасники зовнішнього оцінювання отримають свої результати. До 5 липня плануємо розглянути апеляції учасників зовнішнього оцінювання.

Зовнішнє оцінювання у 2011 р., в основному, проходитиме за технологічною схемою і методикою, що були успішно опробовані в попередні роки, і підтвердили свою ефективність.

Однак, у зовнішньому оцінюванні в 2011 році запроваджуються деякі новації. Ними є:

 1. Удосконалення процедури реєстрації бажаючих взяти участь в зовнішньому оцінюванні. Якщо у попередні роки майбутні абітурієнти для реєстрації змушені були відвідати пункт реєстрації та інколи стояти там у чергах, то у 2011 р. кожен бажаючий зможе зареєструватися не звертаючись до пункту реєстрації. Для цього йому потрібно «скачати» із нашого сайту чи сайтів регіональних центрів спеціальну програму, розроблену спеціалістами Центру, та з її допомогою сформувати пакет документів, який відправити поштою до регіонального центру. Подібну операцію він може здійснити безліч разів. Якщо ж абітурієнт не може чи не хоче реєструватися самостійно, то у нього зберігається можливість заповнити документи в  пунктах реєстрації, що будуть працювати в Україні.

Доступ до програми реєстрації буде відкрито з 9-00 год. 1 січня 2011 р. Пункти реєстрації розпочнуть роботу о 9-00 год. 3 січня. Завершиться реєстрація 28 лютого о 24-00 (за штемпелем поштового відділення).

2. Внесені зміни до специфікації тестів із окремих предметів.

Так, у  тестах із історії України, біології, географії уперше будуть використовуватися завдання, що передбачають коротку відповідь множинного вибору. Для того, щоб ознайомити майбутніх абітурієнтів із цією формою завдань, ми розмістили на нашому сайті відповідну інформацію. Такі ж завдання будуть запропоновані абітурієнтам іпід час пробного тестування, реєстрація для участі в якому завершується.

Йдучи назустріч побажанням абітурієнтів, у 2011 р. збільшено до 150 хв. час на виконання тесту з історії України та географії.

Також у тестах із іноземних мов зменшено кількість завдань із 51 до 46.

У тестах із деяких предметів проведено перерозподіл тестових завдань за змістовими лініями.

Детальна інформація про структуру тестів розміщена на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (www.testportal.gov.ua).

У зв’язку із змінами в специфікаціях тестів Український центр оцінювання якості освіти наголошує на недоцільності використання для підготовки до зовнішнього оцінювання  різних посібників, що заполонили книжкові ринки та інші торгівельні заклади. Вони не враховують змін у специфікаціях тестів. Український центр оцінювання якості освіти не рекомендував до друку жодне із таких видань.

Найкращим джерелом для підготовки до зовнішнього оцінювання є шкільний підручник. Переліки таких підручників із кожного предмета розміщені на нашому сайті.

3. Внесені певні зміни до порядку проведення зовнішнього оцінювання. Вони стосуються наступних питань:

посилення відповідальності абітурієнтів за використання технічних засобів прийому та передавання інформації чи рукописних або друкованих джерел під час зовнішнього оцінювання. Виявлення у абітурієнта подібних речей під час тестування буде підставою для анулювання його результатів, незалежно від того чи зафіксований факт їхнього використання. З іншого боку, ми формулюємо більш жорсткі вимоги до персоналу пунктів тестування, вимагаючи створити в кожній аудиторії місця для тимчасового зберігання технічних пристроїв, що їх принесли абітурієнти із собою;

підвищено відповідальність осіб, які проводять зовнішнє оцінювання, за дотриманням порядку заповнення бланків відповідей. Йдеться про те, що в попередні роки досить велика кількість абітурієнтів не позначала варіант своєї роботи, що унеможливлювало своєчасне визначення результатів. Тепер цю проблему буде ліквідовано.

Інші нововведення стосуються окремих вузьких процедурних питань і про них будуть поінформовані особи, які проводять зовнішнє оцінювання.

Прес-служба Українського центру оцінювання якості освіти

 

7 грудня 2010 р.

 www.testportal.gov.ua

 

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!