s-osvita.com.ua НАВЧАННЯ В УКРАЇНІ Бізнес-освіта, MBA GMAT. Перший іспит на шляху до МВА


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

GMAT. Перший іспит на шляху до МВА

Журнал «Сучасна освіта» №4(67) 2010

Складати екзамени завжди лячно, навіть мудрагелям, які більш ніж впевнені в своїх знаннях. А якщо від результату іспиту ще й залежить вступ до відомої західної бізнес-школи, то навіть поважні управлінці солідних компаній в душі перетворюються на зніяковілих школярів. Особливо багато хвилювань викликає необхідність складати міжнародні іспити з незрозумілими, на перший погляд, абревіатурами. Адже що це за  “звір” такий і чого від нього чекати - невідомо. Тому сьогодні ми озброїмося інформацією про один з найбільш поширених міжнародних іспитів - тест GMAT.
Історична довідка
Останнім часом сполучення з трьох англійських літер - МВА - в усіх на слуху. За деякими підрахунками по всьому світу щорічно ступінь магістра ділового адміністрування здобувають більше 100 тис. людей. А почалася епоха МВА у 1906 році з запровадження в Гарвардській школі бізнесу новітньої програми навчання, що складалася з бухгалтерських та економічних дисциплін. Всього за півсторіччя вона поширилася за межі США, стала надзвичайно популярною і затребуваною, тому кількість бажаючих навчатися бізнес-адмініструванню невпинно зростала. Виникла потреба перевіряти рівень аналітичних та комунікативних здібностей претендентів, щоб відсіяти недостатньо кваліфікованих кандидатів. Тож у 1954 році дев’ять провідних американських шкіл бізнесу об’єдналися в організацію під назвою Graduate Management Admission Council (GMAC) і розробили тест, нині відомий як Graduate Management Admission Test (GMAT). Спочатку його використовували 54 школи, тепер GMAT - одне зі вступних випробувань в 1500 школах, серед яких такі престижні заклади як London Business School, INSEAD, Oxford University, Wharton Business School. За словами відомого британського експерта з МВА Джорджа Бікерстаффа, якби тесту GMAT не існувало, його б все одно довелося вигадати. Адже навчальним закладам цього профілю потрібен стандартизований інструмент для оцінки знань абітурієнтів з різних куточків світу.

Структура тесту
GMAT, за свідченнями бувальців, не стільки складний, скільки виснажливий. Адже за комп’ютером доведеться провести 4 години лише з кількома 10-хвилинними перервами! Здавалося б, цього часу повинно вистачити для проходження тесту з головою, але без попередньої підготовки досить важко вкластися у відведений строк, особливо з першої спроби. Адже іспит складається з трьох частин:
1. Письмового розділу (Analytical Writing Assessment), в якому за 60 хвилин слід написати два есе. В одному належить проаналізувати якесь спірне питання, ґрунтуючись на власному трудовому досвіді. А в другому  розібрати запропонований аргумент, визначити його слабкі та сильні сторони, піддати сумніву і зробити висновки.
2.  Математичного розділу (Quantitative Section), де на 37 питань відведено 75 хвилин. Отже, в середньому на кожне питання ви не можете витратити більше 2 хвилин! Добра звістка полягає в тому, що комп’ютер запропонує вам варіанти відповідей. Погана - в тому що ця частина містить задачки з арифметики, алгебри, геометрії, а користуватися калькуляторами - суворо заборонено.
3.  Мовного розділу (Verbal Part), в якому за 75 хвилин претендент мусить обробити 41 питання. За допомогою цієї частини встановлюють, наскільки добре людина володіє англійською, чи розуміє вона ідею і зміст текстів, чи може знайти і виправити помилки у реченнях.

Прохідні бали
За тест можна отримати від 200 до 800 балів. Якщо ви відчуваєте, що не впоралися з більшістю завдань, ви маєте право одразу після закінчення тесту анулювати його результати. Якщо ж таких сумнівів немає, ви можете дізнатися попередні оцінки. Про остаточний результат тесту ви довідаєтесь через кілька днів у електронному листі, який вам надішле організація Pearson Vue, що контролює проведення екзамену по всьому світу. Одночасно Pearson Vue безкоштовно відішле ці результати до п’яти вказаних вами в анкеті бізнес-шкіл. Щоб школи вами зацікавилися, ви повинні мати за тест не менше 500 балів, а краще - 650 - 750 балів.
Щоб пройти GMAT, ви повинні зареєструватися на офіційному сайті організації Graduate Management Admission Council (https://www.mba.com/), сплатити адміністративний внесок у 250 доларів та обрати місце, дату і час складання іспиту. В Україні існує єдиний авторизований центр, який має право проводити GMAT на території нашої країни. Це навчальний центрМережеві технології” компанії TechExpert (http://www.nt.com.ua/).
Сертифікати GMAT дійсні протягом 5 років. За словами експертів, якщо ви кожного ранку за чашкою кави читаєте “Financial Times” в оригіналі, без труднощів подумки помножуєте двозначні та трьохзначні цифри, а також пам’ятаєте основні математичні формули, то у вас є непоганий шанс отримати високі бали за GMAT. Якщо ж– ні, то до ваших послуг підготовчі курси, навчання на яких коштуватиме вам близько 500 - 600 доларів.

Підготувала Надія Бучнєва

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".
Только так Вы не пропустите ни одного материала.
Возможно, самого важного для Вас.

 

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!