s-osvita.com.ua Зовнішнє незалежне оцінювання ЗНО - 2016 Плани на ЗНО-2016: зберегти і розвивати


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Плани на ЗНО-2016: зберегти і розвивати

Які ризики для проведення ЗНО-2016 існують на сьогодні?
Що вже зроблено і що планується зробити для забезпечення проведення ЗНО в 2016 році?

Міністр освіти і науки Сергій Квіт заявив на брифінгу в Кабінеті Міністрів України 25 вересня: «Позиція Міністерства чітка – ЗНО повинно відбуватися і розвиватися».  Безперечно, загрози та виклики для проведення зовнішнього незалежного оцінювання на сьогодні існують, проте вони не є нездоланними. Міністерство планує залучити додаткові фінансові та кадрові ресурси, а також провести незалежний аудит стану та потребі Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).
    
Основною перешкодою, що могла завадити організації і проведенню ЗНО в наступному році, вважається відсутність серверів УЦОЯО, які були вилучені слідчими органами. На цих серверах зберігалися тестові завдання, накопичені за 9 років роботи Центру та безліч іншої необхідної інформації, яка є важливою для проведення ЗНО-2016.

Окрім того, як зазначив на брифінгу Міністр, «головне – не сервери, а люди, потрібно буде оновлювати колектив, шукати професіоналів, професійних it-спеціалістів тощо». Виконувати обов’язки директора Українського центру оцінювання якості освіти призначено Вадима Карандія, який до цього очолював державне підприємство «Інфоресурс» та має досвід роботи в системі УЦОЯО.

Зараз вирішуються питання, пов’язані з підготовкою нових тестових завдань, адже, незалежно від того, чи повернуть слідчі вилучені електронні носії УЦОЯО чи ні, але завдання, які зберігалися на них, будуть вже непридатними для використання в тестах ЗНО.

Що стосується фінансування – то Міністерством освіти і науки були подані до Міністерства фінансів бюджетні запити щодо грошового забезпечення діяльності УЦОЯО. Виділено кошти як на побутові питання (комунальні послуги, електронні носії), так і на забезпечення оплати праці співробітників Центру. Також планується виділити 133 мільйони 334 тисячі гривень на придбання відповідних ліцензій, ключів, модулів керування, шифрування тощо, аби забезпечити електронній системі УЦОЯО необхідний рівень захисту.

Джерело: Інформаційний бюлетень Міністерства освіти і науки №2 від 6.10.2015р. (http://mon.gov.ua)