Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ

ЗУІ, Тип ВНЗ: Інститут, Рівень акредитації III, Рік заснування 1996

Інформація про внз:

Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II (ЗУІ) - це вищий навчальний заклад України недержавної форми власності (III рівень акредитації), заснований Благодійним фондом Закарпатського угорського педагогічного інституту.
Інститут діє з 1996 року згідно ліцензій МОН України. Спочатку мав назву Закарпатський угорський педагогічний інститут, а навчання відбувалося на педагогічних спеціальностях. Із 2003 року, після зміни структури та розширення переліку спеціальностей, заклад отримав назву - Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці II. Наразі підготовка відбувається на денній та заочній формі навчання на рівні "молодшого спеціаліста", "бакалавра", "магістра", а на підготовчих і навчальних курсах, згідно Закону України "Про вищу освіту", проводиться підготовка по неакредитованим спеціальностям.
Інститут не отримує фінансування з державного бюджету України. Його засновником є Благодійний Фонд Закарпатського угорського педагогічного інституту (БФЗУПІ), який сприяє забезпеченню фінансування. Значну частину коштів для забезпечення роботи ЗУІ отримує з Угорщини, а також через грантові проекти. Фаховий контроль за діяльністю закладу здійснює Міністерство освіти і науки України. Навчання в інституті на всіх освітніх рівнях здійснюється на безоплатній основі. Студенти денної форми навчання отримують стипендії згідно українським державним нормам. Понад 100 студентів отримують соціальну стипендію, що свідчить про те, що заклад дає можливість отримати вищу освіту дітям малозабезпечених родин регіону.
Мова викладання у Закарпатському угорському інституті імені Ференца Ракоці ІІ згідно Статуту - українська, угорська та англійська. Виходячи з фактів, що значна частина студентського контингенту поступає до ЗУІ з шкіл з українською мовою навчання (в тому числі з інших областей України), інститут організовує окремі українські групи для вивчення загальних дисциплін (наприклад "Педагогіка", "Психологія" тощо). На практиці діє також наступна система проведення занять: якщо лекції читають на одній мові, тоді практичні заняття проводять на іншій, і навпаки. За такою системою студенти можуть повністю освоїти матеріал, а також оволодіти термінологію на державній, на угорській або англійській мовах.

При Закарпатському угорському інституті діє низка наукових підрозділів. Науково-дослідний центр ім. Тіводара Легоцького займається історичними науковими дослідженнями, Науково-дослідний центр ім. Антала Годинки - мовознавчими дослідженнями, а заснований 2010 року Науково-дослідний центр ім. Іштвана Фодора - дослідженнями в галузі природознавчих наук. Таким чином, інститут є і науковим центром. Викладачі та співробітники закладу організують  та беруть участь у вітчизняних та міжнародних конференціях. За 20 років існування інституту кафедри та різні підрозділи закладу організували усього 82 конференцій, з них 37 міжнародних, 19 всеукраїнських та 26 студентських конференцій.
Інститут має широкомасштабні зв'язки з закордонними та українськими ВНЗ, а також з науковими центрами та різними організаціями. Усього 72, серед яких українські: Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця, Херсонський державний університет, Мукачівський державний університет, Інститут досліджень діаспори (м. Київ), Ужгородський національний університет, Закарпатська академія мистецтв, Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технології харчування, Обласне об'єднання організацій роботодавців "Закарпаття", Інститут аграрної економіки Української академії аграрних наук та інші. Серед зарубіжних: Університет Св. Іштвана (м. Геделлев, Угорщина), Університет ім. Лоранда Етвеша (м. Будапешт, Угорщина),  Університет ім. Яноша Шеє (м. Комарно, Словаччина), Дебреценський університет (Угорщина), Ніредьгазький університет (Угорщина), Шарошпотоцька реформатська теологічна академія (Угорщина), Трансільванський угорський університет "Sapientia" (Румунія), Новісадський університет (Сербія), Поморська академія в Слупську (Польща), Будапештський університет "Корвінус" (Угорщина), Пряшівський університет (Словаччина) тощо.

Форми навчання:
- денна;
- заочна.

Перелік факультетів і спеціальностей:

Кафедра історії та суспільних дисциплін
Кафедра педагогіки та психології
Кафедра філології
- Відділення угорської філології
- Відділення української філології
- Відділення англійської філології

Кафедра математики та інформатики
Кафедра біології та хімії
Кафедра географії та туризму
Кафедра економічних дисциплін

Підготовка молодших спеціалістів проводиться за спеціальностями:

 • 012 "Дошкільна освіта"
 • 231 "Соціальна робота"
 • 071 "Облік та оподаткування"
 • 242 "Туризм"
 • 113 "Прикладна математика"

Підготовка бакалаврів проводиться за спеціальностями:

 • 012 "Дошкільна освіта"
 • 013 "Початкова освіта"
 • 014"Середня освіта (Історія)"
 • 014 "Середня освіта (Українська мова і література)"
 • 014 "Середня освіта (Мова і література угорська)"
 • 014 "Середня освіта (Мова і література англійська)"
 • 014 "Середня освіта (Біологія)"
 • 014 "Середня освіта (Географія)"
 • 014 "Середня освіта (Хімія)"
 • 014 "Середня освіта (Математика)"
 • 071"Облік і оподаткування"
 • 242 "Туризм"

Підготовка магістрів проводиться за спеціальностями:

 • 013 Початкова освіта
 • 014 "Середня освіта (Математика)"
 • 032 "Історія та археологія"
 • 035 "Філологія (Угорська мова та література)"
 • 035 "Філологія (Українська мова та література)"
 • 091 "Біологія"


Інформація для абітурієнта

Додаткові напрями діяльності ЗУІ ім. Ф.Ракоці ІІ
- для студентів коледжу надає освітні та інші послуги, безпосередньо не пов'язані з навчальними вимогами та навчальними програмами;
- організовує підготовчі та інші навчальні курси;
- проводить курси підвищення кваліфікації;
- виконує в наукових галузях, пов'язаних з напрямами підготовки, дослідницьку, організаційну роботу, здійснює консультаційну діяльність.

Додаткова інформація:
Для студентів, для яких рідною мовою є українська, надається можливість факультативного вивчення угорської мови як іноземної, а також можливість брати участь у літніх академіях інтенсивного вивчення угорської мови і культури у Дебреценському університеті та Науковому університеті ім. Лоранда Етвеша (м. Будапешт), згідно договорів між закладами - безкоштовно.
Велика увага приділяється інститутом краєзнавству. Щороку організуються фахово-навчальні поїздки по області та різних регіонах України:

 • туристичний похід на вершину гори Говерла;
 • краєзнавчий тур по Закарпаттю та суміжним областям;
 • краєзнавчий тур по Україні;
 • екскурсії у національні парки та заповідники Закарпатської та суміжним областям;
 • до міста Львова (будинок-музей Івана Франка, Личаківський цвинтар, Наукове Товариство імені Шевченка, Інститут українознавства Національної академії наук України), Львівський національний університет ім. Івана Франка);
 • до міста Чернівці (будинок-музей Ольги Кобилянської, Юрія Федьковича, Чернівецький національний театр, Чернівецький університет ім. Юрія Федьковича);
 • до міста Дрогобич (Дрогобицький державний педагогічний університет, Музей Бруно Шульца, будинок-музей Івана Франка в селі Нагуєвичі, "Стежка Івана Франка", місто Трускавець);
 • діалектологічна та фольклорна практика у смт. Ясіня Закарпатської області (поїздка до бази відпочинку "Трускавець", екскурсія до джерела річки Тиса, екскурсія на полонину;
 • до столиці України м. Київ.

Примітка: для більш повної і детальної інформації про діяльність Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці II (ЗУІ) в Береговому Закарпатської області, термінах і умовах прийому абітурієнтів, звертайтеся в приймальню університету. Номери телефонів для довідок вказані в блоці контактної інформації вузу.

Місцезнаходження і контакти

 • Місто: м. Берегове
 • Адреса: пл. Кошута, 6
 • Телефони: +38(031)412-34-62, +38(031)412-45-80, +38(031)412-34-62

ОКР

молодший спеціаліст, бакалавр, магістр

Оновлено:

01.09.18

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!

Пошук навчального закладу

Университеты. Академии. Институты: Справочник вузов III-IV уровня vish
аккредитации с ценами на обучение. В помощь абитуриенту - все статьи раздела

Вы можете выбрать интересующую вас специальность, сравнить программы государственного и частного образования, узнать стоимость обучения и условия поступления, ознакомиться с вариантами дистанционного или заочного обучения.