s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Изучаем иностранный язык Вивчення іноземної мови - діловий підхід


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Вивчення іноземної мови - діловий підхід

Журнал «Сучасна освіта» №12(84) 2011

Кількість курсів, пропонованих на сьогоднішній день закордонними школами мови, інтенсивно зростає. З кількісним зростанням активно розвивається і змістовна сторона освітніх програм. Індивідуальні курси та інтенсивні програми, “повне занурення” і поєднання занять з відпочинком, спортом і творчістю, курси професійної лексики та курси, що цілеспрямовано наближають вашу мову до мови носія, - вибір по-справжньому великий.
Не менш різноманітна географія навчальних закладів, що надають такого роду освітні послуги. Англійську мову можна вивчати у Великобританії, США, Канаді та поєднувати її з вивченням інших мов у міжнародних центрах Бельгії, Німеччини, Іспанії. Для того щоб виділити з довгого списку найбільш підходящу школу слід зробити дві речі.
По-перше, чітко поставити перед собою цілі і завдання, відповісти на питання: “Для чого на даний момент мені потрібна іноземна мова?”. По-друге, дізнатися, якими принципами керується та чи інша школа, які методи використовують викладачі. Знання цих апріорних посилок дозволяє не помилитися при виборі освітньої програми та отримати максимальне задоволення від витраченого на навчання часу.
Як правило, виділяють декілька найбільш популярних підходів до викладання іноземної мови.

Лінгвосоціокультурний підхід
Цей підхід властивий практично всім закордонним мовним школам. Основний принцип підходу: “Вивчаючи іноземну мову, ви дізнаєтеся культуру країни, в якій нею говорять”. І навпаки: “Пізнаючи культурні феномени, ви засвоюєте мову культури”. На заняттях велика увага приділяється традиціям і звичаям країни, культурним кодам, етнічним особливостям.

Комунікативний підхід
Комунікативним підходом керуються британські та американські мовні школи Bell International, OISE, St. Giles International, Rennert Bilingual, NESE. Основне завдання - навчити студента спочатку говорити і легко сприймати усне мовлення, а вже потім писати. Підхід орієнтований в першу чергу на тих, хто бажає за невеликий термін адаптуватися в мовному середовищі.

 Інтенсивний метод
Метод призначений для ділових людей, які передбачають за короткий термін оволодіти конкретними мовними навичками. За невеликий період часу слухачі запам’ятовують певне коло стійких клішованих виразів, а потім вчаться їх вживати, при цьому злегка імпровізуючи і додаючи більш емоційні розмовні фрази. Найчастіше інтенсивного курсу достатньо для використання мови у професійній галузі: в діловому листуванні, при проведенні презентацій і телефонних переговорів, складанні комерційних пропозицій.

“Прямий” (direct) метод
Цей метод широко відомий як метод Берліца. Основний принцип полягає в повному виключенні рідної мови студента з процесу навчання. Мета - навчити студента думати іноземною мовою. У зв’язку з цим, навіть студентам, які мають нульовий рівень володіння мовою, доводиться сприймати іноземну мову. Переклад слів і виразів рідною мовою повністю відсутній. Виняток перекладу дозволяє подолати ілюзію, що кожне слово і вираз рідної мови мають точний еквівалент в новій мові. Відсутність перекладу дозволяє забезпечити “прямий” доступ до мовних конструкцій. Метод активно використовується мовними школами Міжнародної корпорації Берліца (The Berlitz School of Languages).

Діловий (або діяльнісний) підхід
Ми б хотіли виділити особливий підхід, що рідко зустрічається в загальноприйнятих класифікаціях. Діловий (діяльнісний) підхід припускає вивчення іноземної мови в поєднанні з практикою спілкування в професійній області. Таку можливість надають мовні школи Нью-Йорка, Лондона, Сан-Франциско, Торонто та інших світових бізнес-центрів. Як правило, програма (вона отримала назву “Стажування - Internship”) складається з двох частин: перша - підвищення мовного рівня на заняттях у школі, друга - стажування в іноземній компанії за фахом.
Діловий метод за своєю природою дуже інтенсивний. Відбувається найбільш активне оволодіння іноземною мовою шляхом швидкого вирішення ділових питань, реалізації завдань і проектів. Учасник програми мобілізує всі можливі ресурси, і навіть якщо рівень його мови не досягає позначки “advanced”, він швидко підключається до роботи. Це якраз той випадок, коли практика має очевидний пріоритет перед теорією.
Напрямки ж отримання професійного досвіду дуже різноманітні: маркетинг та реклама, продажі, право, індустрія моди, будівництво, фінанси, банківська справа, засоби масової інформації, готельний бізнес, туріндустрія, IT, мистецтво, виробничі сфери.
Цей метод рекомендують людям, націленим на стрімку кар’єру, професійний та творчий розвиток, тісне ознайомлення із західною бізнес-практикою та принципами організації праці за кордоном.

За матеріалами StudyLab
www.ucheba.ru

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!