s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование во Франции Vivat, Франція!


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Vivat, Франція!

Журнал «Сучасна освіта» №10(72) 2010

Напевно не знайдеться жодної людини, яка б не хотіла відвідати Францію, відчути шарм цієї країни, поринути в історію її богемного життя. У Франції здавна черпали натхнення творчі люди та романтики, не лише письменники, художники, скульптори, а й, наприклад, кулінари та винороби. Тому недивно, що серед іноземних мов, які вивчаються в різних країнах світу, другою за популярністю після англійської є саме французька.
Популярність мови
Французька мова є рідною для понад 130 млн людей. Крім французів, цією мовою спілкуються жителі Бельгії, Швейцарії, Люксембурга, Канади (провінцій Квебек та Нью-Брансвік), країн Африки, В’єтнаму та Лаосу, які свого часу зазнали колоніальної експансії.

У країнах Європейського Союзу французька за поширенням займає друге місце після німецької, випереджаючи, однак, англійську мову. В світі також нараховується близько 110 млн осіб, які володіють французькою як іноземною та активно використовують її в роботі та спілкуванні.

Французька мова разом з англійською є робочою мовою ООН, Міжнародного валютного фонду, Міжнародного олімпійського комітету та інших організацій. Знаючи французьку, можна працювати в таких галузях, як міжнародний бізнес, міжнародні організації, туризм та готельна справа, дипломатія, французькі дослідні установи, викладання, редагування, переклад тощо.

Що пропонує Франція
Сьогодні можливостей для вивчення французької мови стає дедалі більше. Її викладають у школах та вищих навчальних закладах, а також на курсах численних мовних шкіл і центрів. Більшість з тих, хто прагне вдосконалити свою французьку, обирають для цього її батьківщину - Францію. Цікаво, що саме в цій країні влада витрачає на освіту близько 25% бюджетних коштів, що навіть більше, ніж витрачається на оборону.
У Франції нараховується більше сотні мовних шкіл та центрів, що пропонують іноземцям різноманітні курси вивчення французької мови. Одні з них створені при університетах, другі являють собою великі сітьові структури, що мають філіали не лише в різних французьких містах, але і по всьому світу, треті мають більш локальний характер. Серед найвідоміших мовних шкіл Франції слід назвати такі:
- Ecole Perl (http://www.ecoleperl.com/fr/),
- French in Normandy (http://www.frenchinnormandy.com),
- Actilangue (http://www.actilangue.com),
- Ecole Suisse de Langues (ESL) (http://www.esl-schools.org/en/learn-languages.htm),
ACCORD (http://www.accord-langues.com/ru/index.php) та ін.


Зокрема, пропонуються стандартні, інтенсивні та суперінтенсивні курси (середня інтенсивність занять передбачає 20 уроків на тиждень, висока - 30 уроків на тиждень). Прихильників спеціальних програм зацікавить вивчення мови в поєднанні з уроками живопису, акторської майстерності, історії мистецтва, спортом тощо, наприклад, такі програми як: “Артистизм мови”, “Творча французька”, “Французька плюс культура”, “Французька мова плюс кулінарія”. Також можливе індивідуальне навчання, яке спрямоване на розвиток мовних навичок (бесіда, письмо, читання, сприйняття мови на слух) та дає змогу зосередитися на потребах конкретного студента.

Для студентів, які легко засвоюють граматику, але зазнають труднощів у розмовній мові, особливо корисними будуть додаткові заняття, які так і називаються “Комунікації”. Вони проводяться паралельно з основним курсом. Представники ж ділових кіл можуть обрати курси ділової французької мови, на яких розглядаються такі теми: переговори, купівля-продаж, розробка та оцінка проектів, банківські операції, складання резюме тощо.

Загалом мовні курси у Франції адресовані найрізноманітнішій аудиторії: дітям, підліткам, молоді, дорослим. Таке навчання дає змогу не лише підвищити рівень володіння французькою мовою, але і відпочити з друзями чи всією сім’єю, поєднуючи навчання з дуже цікавою культурно-розважальною програмою.

Методика навчання
В основу вивчення французької мови покладено комунікативний метод. Під час занять основний акцент робиться на формуванні, розвитку та вдосконаленні навичок розмовної мови. Водночас значна увага приділяється вимові та граматиці. Навчання мові зазвичай поєднується з елементами знайомства з французькою культурою та традиціями. Окрім уроків, школи організують обговорення тем, присвячених історії, традиціям і сучасному життю Франції, а також різноманітні екскурсії.

Як правило, у кожному навчальному закладі є центр для самостійної роботи, який включає бібліотеку, комп’ютери з доступом в Інтернет, обладнання для роботи з аудіо- та відеокурсами.

Варто також зауважити, що французькі школи усіляко намагаються відрізнятися одна від одної - максимально розширюють спектр послуг, розробляють оригінальні культурні заходи (екскурсії, відвідування музеїв, театрів тощо), пропонують програми, яких немає в інших: французька плюс виноробство, мода, кіно, пісня, урізноманітнюють навчальні посібники, матеріали та прийоми навчання.

Підготовка до іспитів
Мовні школи Франції також пропонують курси підготовки до складання іспитів DELF, DALF, TEF, TCF або вступу до університетів.
DELF (Diplome d’Etudes en Langue Francaise) та DALF (Diplome Approfondi de Langue Francaise) - це офіційні дипломи, які видає французьке Міністерство національної освіти. Вони створені спеціально для іноземців й дають змогу оцінити справжній рівень володіння французькою мовою. Залежно від рівня знання французької кандидат можне скласти один із шести іспитів. За загальноєвропейською шкалою CEFRL (“Загальноєвропейські рекомендації у сфері мовної освіти, викладання, вивчення і оцінки”) розрізняють такі рівні цих іспитів: початкові DELF А1 та DELF А2, середні DELF В1 та DELF В2, рівень вільного володіння мовою DALF С1 та рівень досвідченого володіння мовою DALF C2. Зауважимо, що DALF як іспит з французької мови необхідний під час вступу до більшості ВНЗ Франції. Для складання цього іспиту необхідно пройти попереднє тестування L’acces au DALF (доступ до DALF), яке складається з письмової і усної частини. В Україні DELF і DALF можна скласти, зокрема, у Французькому культурному центрі http://www.ifu.com.ua.

Тест TEF дає змогу іноземним студентам підтвердити рівень володіння французькою мовою для навчання у ВНЗ франкомовних країн або професійної діяльності. Підприємства, зокрема, можуть використовувати результати тесту при прийомі на роботу іноземного персоналу. TEF не є ні дипломом, ні сертифікатом. Це посвідчення, яке підтверджує певні результати та є дійсним упродовж одного року з моменту написання тесту. У ньому наводяться бали, отримані за кожне завдання, а також детальні коментарі щодо оцінки розмовної мови. TЕF складається з трьох обов’язкових і двох додаткових тестів. Кількість спроб складання тесту TEF необмежена, і для запису на цей тест жоден диплом не вимагається.

TCF - це тест, який визначає рівень володіння базовою французькою мовою для нефранкомовних кандидатів, які мають намір з професійних або особистих міркувань підтвердити його. Цей тест не є іспитом для отримання диплому. Це посвідчення, в якому засвідчується рівень володіння французькою мовою. Воно є дійсним лише протягом двох років. Жоден диплом чи спеціальна підготовка не вимагаються для проходження TCF.

Ціни
Звісно, цінова політика мовних шкіл Франції відрізняється за видами програм, інтенсивністю навчання, умовами проживання та ін. Щоб дати загальне уявлення про вартість навчання і проживання у Франції, наведемо ціни однієї з названих вище мовних шкіл - Ecole Perl. Зокрема, вартість одного тижня навчання за стандартною програмою французької мови у цій школі становить 190 євро (20 уроків) та 233 євро (25 уроків). Інтенсивні програми коштуватимуть 220 євро (24 уроки на тиждень), 233 євро (26 уроків на тиждень) та 264 євро (30 уроків на тиждень). Вартість одного індивідуального уроку - 52 євро (основний курс французької) та 62 євро (курс спеціалізованої французької), але якщо Ви плануєте відвідати більше 10 занять на тиждень, то вартість індивідуального навчання відповідно становитиме 49 і 53 євро за урок. Також доведеться внести реєстраційний збір за навчання - 50 євро та за підбір проживання - 65 євро.
Щодо проживання: у сім’ї - від 30 до 37 євро/ніч, у резиденції - від 35 до 41 євро/ніч, у резиденції готельного типу (від 4 тижнів) - від 48 євро/ніч, у готелі - від 90 євро/ніч. Додатково оплачуються:
- послуги агентства з організації поїздки;
- послуги експрес-пошти з доставки оригіналу запрошення на візу;
- консульський збір та сервісний збір візового центру посольства Франції;
- медична страховка;
- авіаквитки;
- банківські витрати;
- трансфер.

Усю необхідну інформацію, зокрема щодо підготовки пакета документів для отримання візи та її вартості, можна отримати на сайті http://ambafrance-ua.org, а інформацію щодо запису на співбесіду до візового відділу Посольства Франції - на сайті http://www.francevac-ua.com. Ми лише зауважимо, що фахівці наполегливо рекомендують розпочинати процедуру оформлення візи та запису на співбесіду щонайменше за 3 місяці до від’їзду. Крім того, під час співбесіди варто представляти документи французькою мовою. Деякі з документів (свідоцтво про народження, останній отриманий диплом тощо) згідно з Гаазькою Конвенцією, до якої Україна приєдналася у грудні 2003 року, мають бути апостильовані.
 

Підготувала Олена Нефедова

 

 Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!