s-osvita.com.ua ОБУЧЕНИЕ ЗА РУБЕЖОМ Образование в Ирландии Ірландія: освіта в країні ще незнайомих друзів


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Ірландія: освіта в країні ще незнайомих друзів

Журнал «Сучасна освіта» №11(83) 2011
Навчання в Ірландії - це можливість не тільки отримати прекрасну освіту або вивчити англійську, а й познайомитися з дивовижною країною.
Ірландія схожа на казку. Старовинні замки, стародавні фортеці, величні храми, зелений оксамит пагорбів і долин ... Ірландію називають «смарагдовою» країною - вона вся «пронизана» зеленню. Через м’який клімат там царює вічна весна, тому життя і навчання в Ірландії - суцільне задоволення. До того ж на цьому острові завжди раді гостям: про дружелюбність ірландців ходять легенди. У них навіть є прислів’я: «Незнайомець - це друг, з яким ви ще не знайомі». Не дивно, що багато іноземців, розмірковуючи над тим, куди поїхати навчатися, вибирають саме Ірландію.

Система освіти в Ірландії
фактично є аналогом британської моделі. Навчання в Ірландії поділене на три етапи. До 12 років діти вчаться в початковій школі, потім переходять до середньої школи, після закінчення якої в 17-18 років складають випускні іспити. Третій рівень - спеціальна і вища освіта в університетах, інститутах або коледжах.

Вища освіта в Ірландії
Традиції вищої освіти в Ірландії почали складатися ще в Середні століття. З того часу цю країну називають «землею святих і вчених» - монахи здобували освіту в монастирях, а потім несли «світоч знань» до Європи. Часи змінилися, проте коледжі, інститути та університети Ірландії не просто «тримають марку» - методики освіти в них постійно вдосконалюються.
З моменту заснування в XVI столітті Трініті-коледжу - найстарішого університету Ірландії - країну стали називати «островом школярів». І донині в Ірландії найвищий відсоток молоді серед країн Євросоюзу. Щороку в ірландські внз вступає більше 200 000 студентів різного віку і національностей. Однак навчання в Ірландії приваблює іноземців не тільки високою якістю освіти. Є й досить прозаїчні моменти. Вартість навчання в Ірландії, як уже говорилося, невисока. А щоб покрити свої витрати на проживання, студенти можуть працювати - це офіційно дозволено урядом. Крім того, навчальну візу в Ірландію отримати простіше, ніж в США, Великобританію або Австралію. І ще: дипломи ірландських внз дуже цінуються в інших країнах.
А якщо ви відчуваєте сумніви з приводу «ірландської англійської», то абсолютно марно - вона просто чудова!

Три способи для абітурієнта
Ірландські університети
не висувають скільки-небудь несподіваних вимог до вступників. Єдине, абітурієнти повинні дуже добре володіти англійською - на рівні 600 балів по TOEFL (TOEFL iBT близько 100 балів) або 5,5 по IELTS (університети інших країн беруть із знаннями мови на рівні 550 по TOEFL і 5,0 по IELTS).
Сертифікат, який підтверджує знання мови, абітурієнт повинен мати в будь-якому випадку. А ось набір інших документів може змінюватись.
Так як вступати до внз Ірландії можна вже в 17 років, то теоретично крім мовного сертифікату достатньо надати лише атестат про закінчення вітчизняної середньої школи. Природно, там повинні бути одні п’ятірки. Проте мало кому вдалося вступити в ірландський ВНЗ таким способом.
Більш надійний шлях - відучитися останні два роки в ірландській загальноосвітній школі та отримати Leaving Certificate Examinations (LCE) - ірландський атестат про загальну середню освіту. З тим же успіхом можна пред’явити і британський A-level (його отримують після двох останніх років навчання за програмою британської середньої школи).
Найпопулярніший варіант серед іноземців - записатися на Foundation, підготовчу програму внз, в стінах якого ви хотіли б продовжити освіту. Для цього необхідно, як правило, здати TOEFL PBT на 500 балів (за шкалою TOEFL iBT 64 бали) або IELTS на 5,0, написати есе на сторінку (природно, англійською мовою), чому ви хочете вчитися за вибраною спеціальністю. До цих основних документів потрібно прикласти обов’язкові рекомендації від класного керівника і вчителя англійської.
Успішно закінчивши Foundation, ви зможете на рівних з ірландськими абітурієнтами вступити до обраного внз.
Вибір того чи іншого внз залежить від того, чим вам хотілося б займатися.
До університету є сенс поступати гуманітаріям і медикам, а також бажаючим пов’язати своє життя з наукою. Тим же, хто після навчання планує жити і працювати в Ірландії, більше підійдуть технологічні інститути та IT-школи: їх випускники працевлаштовуються найлегше (особливо IT-фахівці та інженери). Дипломи педагогічних коледжів будуть корисні насамперед лінгвістам: після повернення додому вони зможуть розраховувати на працевлаштування в будь-якому столичному мовному центрі. Що ж до MBA, за статистикою, випускники бізнес-шкіл Ірландії швидше за інших окуповують вкладення в навчання: уже через три-чотири роки вони займають високі посади в провідних світових компаніях.
Університети Ірландії - це, насамперед, дослідницькі та наукові центри. Їх 7, з них найстаріший і найпрестижніший - дублінський Трініті-коледж, заснований в 1591 році. Університетська вища освіта дає фундаментальну наукову базу і призначена, в основному, для тих, хто хоче присвятити себе науці.
На відміну від університетів, ірландські інститути і коледжі готують своїх студентів до майбутньої роботи і орієнтовані на практичне застосування знань. Дипломи таких навчальних закладів часом цінуються в бізнесі більше, ніж університетські.
Залежно від наукового ступеня, яким ви хочете «обзавестися», готуйтеся провести в ірландському внз від 3-х до 8-ми років. Перші 3-4 роки навчання - бакалаврат, наступні 1-2 роки - магістратура, ще 1-2 роки знадобляться, щоб отримати ступінь доктора наук.
Академічний рік в університетах Ірландії триває з вересня по червень: два-три семестри і канікули на Різдво (у грудні) і на Великдень (у квітні). Процес навчання складається з лекцій, семінарів, практичних занять і лабораторних робіт, а також з індивідуальних занять з тьютором (науковим керівником).
Навантаження дуже велике, але студенти встигають ще й спортом займатися, і «зі смаком» відпочивати. У кожному ірландському внз є спортивні секції, різноманітні гуртки та товариство «за інтересами». І, звичайно ж, учні люблять влаштовувати свята і вечірки. Так що нудно не буде!
Внз Ірландії дають приблизно однаковий рівень знань. Однак найбільш популярні два з них - Трініті-коледж (Trinity College) і університетський коледж Дубліна (University College Dublin) при Національному університеті Ірландії (National University of Ireland), який, по суті, є самостійним навчальним закладом.

Трініті-коледж - Trinity College, Dublin
Trinity College, Dublin (TCD) користується у ірландців особливою любов’ю, вони ставлять його в один ряд з англійським Оксфордом і американським Гарвардом. У складі університету шість факультетів: гуманітарний, філологічний, бізнесу, економіки та соціальних наук, інженерної справи і кібернетики, медицини і природничих наук. Як і в багатьох інших європейських внз, в Трініті-коледжі прийнята гнучка система навчання. На першому році навчання студенти обирають комбіновані навчальні курси (наприклад, «історія мистецтва і соціологія») і вивчають їх у двох режимах: або протягом усіх чотирьох років бакалаврату, або перші три роки, а потім рік спеціалізації в області одного з них.
Навчальний день студента за європейськими мірками завантажений: в середньому по три лекції в день по 60 хв. кожна. На медичних і технічних факультетах заняття тривають по півтори години. Навчання починається о дев’ятій ранку або о дванадцятій дня.
Вступити до Трініті складно. По-перше, для іноземних студентів діє десятивідсоткова квота, по-друге, абітурієнти, як правило, повинні добирати відсутні в Leaving Certificate Examinations бали на дуже складних іспитах-тестах з англійської та обраної спеціалізації.
Сайт коледжу - www.tcd.ie

 Університетський коледж Дубліна - University College Dublin
Головна особливість університету - іноземні студенти можуть без відриву від навчання підтягти свою англійську в університетському лінгвістичному центрі. Система навчання тут ще більш гнучка, ніж в Трініті-коледжі. Студенти можуть не тільки спеціалізуватися на декількох предметах, а й поєднувати навчання на різних факультетах.
University College Dublin (UCD) є найбільшим університетом Ірландії, з найбільшою кількістю факультетів і пропонованих бакалаврських та магістерських програм. Його коріння сягають до католицького університету Ірландії (Catholic University of Ireland), заснованого в середині XIX. У 1881р. він був перейменований в University College Dublin, який зараз входить до трійки кращих ірландських внз. У University College Dublin навчалися відомий поет Герард Хопкінс, письменник Джеймс Джойс.
UCD відрізняється високою якістю викладання і унікальними умовами для наукових досліджень. Диплом UCD визнається в усьому світі. В університеті більше 100 різних студентських організацій і клубів за інтересами, багато спортивних команд високого рівня. University College Dublin має партнерські угоди з 160 університетами Європейського Союзу, університетами США, Китаю, Японії, Австралії.
Сайт коледжу: http://www.ucd.ie

Скільки це коштує?
Безкоштовно навчатися в Ірландії можуть тільки громадяни Європейського Союзу. Решта оплачують своє навчання в Ірландії самостійно (ірландським урядом обговорюється введення грантової системи для іноземців, однак серйозних зрушень у цьому питанні, судячи з усього, чекати не варто). Найдорожча освіту, як і скрізь, - медична та юридична (14-17 тис. євро в рік). Вивчення інженерних і природничих дисциплін обходиться від 8 до 15 тис. євро на рік. Найдешевші - гуманітарні дисципліни (5-6 тис. євро в рік). Вони, до речі, дуже популярні серед наших співвітчизників.
Як правило, студенти-іноземці з просунутим знанням мови селяться в студентські гуртожитки. Вартість проживання - від 75 до 320 євро на місяць. Новачки воліють перші три-п’ять місяців жити в Host Family: в сім’ї, яка надасть студенту окрему кімнату і двох-трьох разове харчування, в середньому за 500 євро на місяць. Можна скористатися й чисто ірландським винаходом: B & B (Bed and Breakfast - «нічліг і сніданок»): господарі пристосовують під студентський гуртожиток цілий будинок і годують постояльців тільки сніданком. Вартість - 150-200 євро на місяць.

Від редакції:
Інформацію про навчання в будь-якій країні, що вас зацікавила, ви можете знайти на сайті журналу «Сучасна освіта» (www.s-osvita.com.ua) або в архівному номері журналу, замовити який ви можете в нашій редакції. Нагадуємо, що кожен номер журналу присвячений навчанню у певній, і щоразу - іншій, країні світу.

За матеріалами: www.globaldialog.ru, www.ucheba.ru

Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".

Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!