s-osvita.com.ua ЖУРНАЛ «СУЧАСНА ОСВІТА» Статьи из журнала Гость номера Антоніна Матвієнко: «У мене є великий приклад - МАМА!»


Шановні відвідувачі сайту!

Запрошуємо відвідати наш новий сайт OSVITA.IN.NET, де ви зможете ознайомитись з актуальними пропозиціями українських і закордонних університетів і не тільки ...

https://osvita.in.net

Антоніна Матвієнко: «У мене є великий приклад - МАМА!»

Журнал «Сучасна освіта» №5(88) 2012

Прізвище Матвієнко давно стало синонімом української пісні. “Квітка-душа” неодмінно розпускається від мелодійного голосу Ніни Митрофанівни. А у  2011 році “сіла птаха” народної любові та визнання на плече іншої Матвієнко - Антоніни.   
Тоня - яскрава ілюстрація прислів’я про яблуню і яблучко, що недалеко від неї падає. Успадкувала від “зіркової мами” неймовірний голос, сценічну зовнішність, скромність поведінки. Проте водночас тягар материнської популярності інтелігентно осів на плечах Антоніни. Така відповідальність перед публікою зобов’язує і підвищує важливість кожного кроку. Але Тоня не пасує і сміливо рухається вперед, популяризуючи народну пісню. Навіть неодмінне зрівняння з материнським “канонічним” виконанням (обидві Матвієнко співають народні пісні) не спиняє  творчі пошуки Антоніни.
Не спинило це і мене в спробі розгледіти в Тоні самобутню співачку. І все-таки роздивитися, за завісою прізвища, самодостатню талановиту особистість.

- Антоніно, при спробі віднайти про Вас інформацію пошукові системи відсилають до Ваших акаунтів у різних соцмережах, блогах тощо. Це справжні “сторінки”?

- Звичайно, є справжні мої сторінки: вконтакті, однокласники, фейсбук. Скоро можна буде зайти на мій сайт і дізнатися, яка саме я справжня (підморгує).

- Яке, взагалі, Ваше ставлення до соцмереж? Як багато часу на це витрачаєте?

- Для артиста і його шанувальників це найкраще місце спілкування, отримання, розповсюдження інформації щодо своєї творчості. Як тільки десь є Wi-Fi, я обов’язково зайду і подивлюся, що у мене новенького та у інших.

- Широкому загалу українців Ваша “зірка” засяяла після ефіру “Голосу країни”. Як з’явилася ідея участі в конкурсі?

- Порадили близькі друзі зареєструватися на конкурс, побачивши рекламу на ТВ.

- Ніна Митрофанівна відразу підтримала? Взагалі материнське слово є визначальним щодо участі в тому чи іншому конкурсі/концерті?

- Так, звичайно, хоча ми не думали, що я так далеко пройду (сміється). Навіть не мали надії потрапити туди.

- Ніна Митрофанівна, певно, найсуворіший критик?

- Так, вона критик. Проте я реагую нормально, без переживання.

- З якими труднощами довелося зіштовхнутися в цьому “пісенному телемарафоні наввипередки”?

- Складно було підбирати мені репертуар та сприйняти раптову цікавість до своєї особистості, як в гарному, так і в поганому розумінні.

- Дуже багатьох прихильників Вашого таланту обурює  коментування заздрісників, що мовляв своєму успіхові та участю у конкурсах Ви завдячуєте матері, Ніні Матвієнко. Що зазвичай Ви відповідаєте, коли доводиться чути такі недолугі речі?

- Вже звикла до цього. Колись намагалася виправдовуватись навіть. Знаю, що в конкурсі викликала інтерес до себе через прізвище, але головне, що співала я, а не мама (сміється). І що всі смс слала не мама, а моя Україна (підморгує).

- Як звикали до пізнаваності на вулицях? Були якісь кумедні випадки?

- Не часто впізнають, але досі люди пам’ятають і багато чую, що голосували за мене. А випадок був такий: пішли ми з сестрою у магазин (вона була зі мною, в підтримці, як глядач під час прямих ефірів, купуємо річ, а їй кажуть: а ми Вас бачили на “Голосі країни”! А на мене не звернули уваги, просто не впізнали (сміється). Сестра каже мені: “Ти, бідна, співаєш, переживаєш, а я просто аплодую і вже популярна!”.

- Що Антоніна Матвієнко найбільше цінує в людях? А що викликає непримиренні протиріччя?

- Я люблю щирість у людей, доброту, мудрість, розум. Самодостатніх людей! Бо як тільки є фальш, заздрість, незадоволеність, темна душа, я це зразу відчуваю і намагаюся з такими людьми взагалі навіть не спілкуватися!

- Популярність, напружений графік, постійна нервова напруга. Жінці-співачці не завжди позаздриш. З Вашої точки зору, кар’єрний ріст та сімейний затишок на пісенному Олімпі можуть вжитися? Яким чином?

- У мене є великий приклад - МАМА! Народила трьох нас, займалася все життя співом і, ви знаєте, все встигла! Головне, розуміння в сім’ї, підтримка чоловіка та дітей. Тільки таким чином можна і співати, і мати сім’ю.

- Що для Вас є пріоритетним: творча реалізація чи все-таки амплуа жінки-берегині?

- Я знаю, що я сильна особистість, що зможу все, головне бажання. Є у мене досвід берегині-жінки, тому в майбутньому, коли матиму сім’ю, спробую поєднати це все в одне.  Звичайно, будуть моменти, коли доведеться з кар’єрою зачекати, але потім моя кохана людина обов’язково мене підтримає і зрозуміє, бо знав на кому заздалегідь одружився (сміється).

- Б’юся об заклад, Ваша родина дотримується  низки українських традицій. Поділіться для натхнення з нашими читачами.

- Зараз, звичайно, важко всіх зібрати до купи, ми виросли, у всіх своє особисте життя, але на Різдво намагаємося зібратися всі разом, для мами це дуже важливо, стараємося. Тато у нас робить кутю і вона найсмачніша, яку я тільки їла у своєму житті!

- Багатьом щирим шанувальникам Вашої родини бачиться, як на свята за столом кращі “голоси країни” співають пісень. Чи так воно є насправді? Як часто збирається родина? Разом співається чи сцена забирає всі сили?

- От якраз і на Різдво це відбувається. Співаємо за столом і коли приходять колядники.

- На Вашу думку, щоб відродити популярність української пісні, потрібно йти стежками Скрипки та Руслани чи українська пісня в автентичному варіанті “воскресне” самотужки?

- Просто потрібно любити свою справу, любити свою землю, людей, традиції, і тоді воно само все вийде, як у Руслани, Скрипки. Людей не примусиш полюбити свою творчість насильно. Коли ти робиш, твориш це щиро, тоді і люди це відчують і оцінять.

- З Ваших уст українські мелодії лунають невимовно гарно. Цікаво, чи пробували себе в інших стилях? Скажімо, блюз, джаз?

- Ні, ці стилі не пробувала, воно мені неблизьке. І чи потрібно?

- Є улюблена пісня-візитівка для виконання?

- Останнім часом часто співаю мамину пісню “Квітка-душа”, а моя, я вважаю, візитівка - це “Злива і полум’я”.

- Взагалі Ваша улюблена музика/виконавці - це..?

- “Бумбокс”, “Океан Ельзи”, Квітка Цісик (американська співачка, виконавиця українських пісень, донька емігрантів з України - прим. авт.).

- Репетиції в кілька годин поспіль забирають чимало часу та сил. На дозвіллі вдається ще приділяти увагу певному хобі, спортивним заняттям?

- Так, я ходжу до спортзалу та люблю плавати. Нещодавно купила олівці, дуже захотілося малювати (усміхається).

- У 2011 році Вас затвердили солісткою “Київської камерати”. Можна сказати, що це був кар’єрний ривок чи швидше в якості хобі розвиток творчого потенціалу?

- Це був початок моєї пісенної кар’єри.

- Творча родина не могла не викохати таку ж творчу особистість. З самого малечку звідусіль “творчий хаос”. Чи не було бажання спробувати себе в іншій іпостасі? Скажімо, юриста, медика тощо.

- У мене дві вищі освіти, одна з яких це “менеджер із зв’язків з громадськістю”.  Працювала в цій сфері рік у рекламному агентстві, працювала менеджером в художній галереї, а потім зрозуміла, що це все не моє, що я хочу співати і присвятити все життя сцені.

- 2010 рік промайнув на театральних підмостках. Як воно бути актрисою? Ближче все-таки музика?

- В театрі я грала дочку, яка замість слів співала народні пісні (сміється), тому гра в  спектаклі мені тільки дала величезний досвід триматися на сцені.

- Існує певна заповітна роль, яку мариться зіграти?

- Для початку мрію озвучити мультик (усміхається).

- Хто із акторів світового рівня надихає?

- Ніколь Кідман, Кейт Бланшет.

- І, звісно, не можу не поцікавитися з ким із світових знаменитостей хотілося б поспівати в дуеті.

- Хочу з українськими виконавцями. Вакарчуком, наприклад.

- Ви неодноразово відвідували США під час гастролей. Цікаво було б почути Ваше бачення ментальної різниці наших народів.

- Я бачила спокій, добро, усміхнені обличчя. Відчувається, що ці люди захищені!

- І, звісно, видання освітнього характеру не може не змусити пригадати шкільні роки. Перші спогади, що відразу спадають на думку?

- Сльози за фортепіано (сміється). Я вчилася в спеціальній музичній школі імені Лисенка, клас фортепіано до 6 класу, а потім на диригентсько-хорове відділення Слава Богу.

- Мабуть, зразкова поведінка, а в щоденнику - самі лишень п’ятірки?

- Поведінка зразкова, але четвірок було більше (усміхається).

- Що, з Вашої точки зору, потрібно реформувати наразі в системі освіти?

- Більше приділяти уваги нашій історії, щоб не бути невігласами у світі.

- Насамкінець, хочеться почути натхненні слова для наших читачів.

- Як розумію, як нам зараз важко жити, але повірте ще раз в себе і в свої сили. Так не буде завтра, як сьогодні.

У словах Антоніни стільки творчого ентузіазму та щирого піднесення, що мимоволі відразу починаєш за неї “вболівати”. Здається, такі люди вдихають життя у все, чого торкаються. Хочеться думати, що на крилах талановитого ентузіазму українська пісня злетить до позахмарних висот всенародної популярності. Головне, не розгубити по іскрах той запал, від якого цвіте “квітка-душа”, чого ми щиро зичимо Антоніні.

Розмову вела Ольга Головіна

 

07 122 2016ДОРОГІ АБІТУРІЄНТИ І ВИПУСКНИКИ ШКІЛ!

Вас вітає довідково-інформаційний портал
СУЧАСНА ОСВІТА В УКРАЇНІ І ЗА КОРДОНОМ!

Підпишіться у формі підписки (див. нижче), щоб завантажити безкоштовно журнал «Сучасна освіта», в якому навчальні заклади запрошують докладніше дізнатися про набір абітурієнтів і правилах прийому.

Журнал висилається безкоштовно на е-мейл в цифровому форматі.

Ніякого спаму! Увага! Ми не зможемо доставити пошту на домени .ru!