Работа и Учеба
ГлавнаяГлавная arrow Статьи из журнала arrow Обучение за границей arrow На стажування за кордон - з AIESEC
Обучение за рубежом
Cтатьи
Cправочник
Образование в Китае
Образование в Польше
Образование в Германии
Образование в Чехии
Образование в Великобритании
Образование в Турции
Образование в Греции
Образование в Италии
Образование в Новой Зеландии
Образование в Австралии
О журнале
Об издании
Отзывы
Где купить
Журнал - по почте
Реклама в издании
График выхода
Авторам
Архив номеров
Статьи из журнала
Высшее образование
Гость номера
Летопись
Курсы, учебные центры
Изучаем иностранный язык
Обучение за границей
Для подписчиков
Бонусы и подарки
Наши новинки
Оформить подписку
Дистанционное обр-ние
Статьи
Бизнес-образование, MBA
Статьи
Мир профессий
Выбираем профессию
Cправочник профессий
О компании
Информация
Контакты
Наши издания
Реклама на сайте
Размещение рекламы
Где получить образование - каталог ссылок
Тесты и викторины
автошколы
Современная Гуманитарная Академия - 1
Учебный центр S&A Group

Rara-Avis 1
       
На стажування за кордон - з AIESEC Печать E-mail
Публикации - Обучение за границей

  Журнал "Сучасна освіта" №12(54) 2008.

  Історія цієї публікації дивовижна. Спочатку вона планувалась як інтерв’ю віце-президента зі зв’язків з громадськістю AIESEC в Києві Лілії Цанько, але те, що розповіла Ліля, виявилось настільки цікавим, що наш кореспондент Олена Мукосій вирішила вступити до лав організації й може зараз на власному досвіді роповісти читачам “Сучасної Освіти” що, де і коли.


  Знайомство
  Про організації AIESEC ми вже згадувалина сторінках попереднього номеру журнала “Сучасна освіта”  в контексті “не круглого” столу UNISTUDY. На цьому зібранні були представники трьох молодіжних організацій, але саме AIESEC привернув до себе увагу нашої редакції. Віце-президент зі зв’язків з громадськістю aiesec в КиєвіЛілія Цанько (20 років), віце-президент зі зв’язків з громадськістю AIESEC в Києві, надала “Сучасній Освіті” декілька коментарів.
  “Ця організація відкрила для мене нові можливості. Я ніколи не працювала в PR, але це виявилось надзвичайно цікаво. Зараз мої життєві плани змінились - я хочу закінчити магістратуру за кордоном, а потім працювати в одній транснаціональній консалтинговій корпорації. Я мрію про відкриття власного консалтингового агентства. Завдяки AIESEC я вже напрацьовую мережу корисних у майбутньому контактів, подорожую, навчилася проводити презентації та реалізовувати різноманітні проекти. Я встигла побувати у Польші на міжнародній маркетинговій конференції, в літній школі в Словенії та на трьох конференціях в Україні. Завдяки AIESEC я отримала унікальний практичний досвід, якого дуже не вистачає в університетській освіті. Мені дозволили керувати великим проектом і ця висока відповідальність дуже дисциплінує”.

Стати аісекером
  Набір нових членів відбувається два рази на рік. Перший крок до вступу - заповнення інтернет-анкети, другий - проходження співбесіди, після якої усі нові члени їдуть на дводенну конференцію свого локального комітету.
Після локальної конференції відбувається ще один збір декількох локальних комітетів, так званий open up. В кінці цієї конференції кожен обирає напрям, в якому хоче розвиватись та проект, яким буде займатись протягом наступних шести місяців.

Мій власний досвід. Локальна конференція в Бучі
  Рішення вступити в організацію прийнято. Початковий відбір пройдено. Речі спаковано - я їду на локальну конференцію недалеко від Києва - до Бучі.
  Місцем зустрічі виявилась стандартна туристична база. 75 чоловік радісно займали свої місця в чотирьохмісних номерах.
  В актовому залі пройшла невеличка церемонія відкриття, після чого всі вийшли на вулицю, - знайомитись, граючи в різноманітні ігри. В кожній групі був один “старий” член організації, який пояснював правила гри. Таких людей зазвичай на англійський манер називали “фасилітаторами”.
 Студенты Як виявилось згодом, в AIESECу існує дуже багато ігор для тімбілдінгу. Це і “корабель, що йде на дно”, і “амеба”, і “знайди три розбіжності”, і “правда-неправда”. Найбільше мені сподобалась гра “коло”: всі стають в коло й беруть за руку будь-кого, але не сусіда. Створюється плутанина, яку треба розкрутити, не розмикаючи рук. Ще одна смішна річ - “біг довіри”. Усі вишукуються в дві колони й тримають протягнуті один до одного руки на висоті плечей. Перший з початку розганяється і пробігає повз колону, - кожен повинен опустити руки за долю секунди перед бігуном. Це - велика колективна відповідальність, бо одна невчасно опущена рука може призвести до травмування. Коли біжиш повз колону, відчуття неймовірно захоплюючі. Такі ігри заряджають позитивом, дають можливість познайомитись з кимось новим й відпочити між інформаці-йно переповненими сесіями.
  За два дні перебування в Бучі ми дізнались багато нового: історію організації, мету й її глобальні цілі, стажування за кордоном, проекти, які здійснюються в Україні та в Києві зокрема. Кожен доповідач намагався зробити свою сесію цікавою, використовуючи слайд-шоу та різноманітні відеокліпи, задаючи додаткові запитання для аудиторії та розбиваючи її на групи для виконання колективних завдань.
  Основна “фішка” організації - можливість поїхати за кордон й пройти практику в одній з іноземних компаній за власною спеці-альністю. Пріоритетними напрямами кожного локального комітету AIESEC є знаходження нових партнерів - компаній, що хотіли б взяти до себе іноземного стажера, підбір й підготовка власних стажерів, що їдуть за кордон. Всіх учасників конференції розділили на дві категорії, - ті, хто хочуть поїхати на стажування найближчим часом і ті, хто планують зробити це після літа 2009. Перша група була більше сфокусована на стажуваннях, друга - на проектах локального комітету.
Усі проекти можна поділити на три категорії:
  1. освітні програми - HRevolution (майстер класи від спеціалістів з підбору персоналу), PR-Peppers (майстер класи від спеціалістів зі зв’язків з громадкістю), Skills Matter (розвиток особистих навичок й здібностей);
  2. соціальна сфера - Світ без кордонів (World Without Borders) - Children Path’09 (робота з вихованцями дитбудинків) та Планета Лідерів (робота зі школярами);
  3. підприємнитцво - велика четвірка конференцій - Marketing Conference (маркетинг), FinCo’09 (фінанси), UniversITy (сфера високих технологій та програмування), LogisticsCo (логістика).
Організація таких масштабних проектів - дуже гарний досвід, який високо цінується роботодавцями. В рамках проекту можна займатися: CM - контент менеджментом - наповненням проекту, складанням робочого розкладу; ER - фінансуванням; PR - розробкою та проведенням рекламної кампанії; ICX - знаходженням партнерів та спонсорів; Logistics - знаходження приміщення і всього необхідного устаткування для проведення необхідних заходів; Marketing - розробкою концепції, слоганів та логотипів всього проекту. Роботи вистачить на всіх.Студенты
  Зазвичай, після успішного проходження етапу “несення відповідальності” (на посаді одного з виконавців проекту), наступним є етап лідерства, - можливість керувати власним проектом й підбору власної команди. Кар’єру аісекера можна продовжувати далі, - стати віце-президентом одного з напрямів у своєму локальному комітеті, обійняти посаду національного віце-президента, або навіть стати одним з міжнародних лідерів AIESEC. Найвища можлива посада - президент всієї організації. Хтось з аісекерів йде вгору по кар’єрним сходам в організації, хтось знаходить престижну та високооплачувану роботу чи засновує власний бізнес. Усі вони, досягнувши професійних вершин, йдуть у “відставку” - стають випускниками. Свого часу випускниками AIESEC були такі відомі люди, як Білл Клінтон, Маргарет Тетчер, Мік Джагер та колишній президент Польщі пан Кваснєвскій. Випускників шанують - їх завжди запрошують на конференції, деякі з них допомагають в проведенні проектів, головують на всіляких зборах.
  Пройшла конференція в Бучі - найяскравіша подія в моєму студентському житті. З тієї дружньої й радісної атмосфери дуже не хотілось виходити. Цій атмосфері сприяли декілька деталей: у кожного був “секретний друг”, якому протягом цих двох днів ти повинен був непомітно робити знаки уваги, смішні AIESEC-танці в перервах між сесіями, написання листів самому собі через рік з тими цілями, які б хотів досягнути протягом цього часу та, наостанок, “шматочки цукру” - маленькі клаптики білого паперу з декількома фразами, якими ти обмінюєшся з новими друзями. Ці “шматочки цукру” можна з’їсти, тобто прочитати, лише тоді, коли приїдеш додому. Відчуття після конференції таке, ніби побував у дитячому таборі. Але на відміну від тимчасових знайомих у таборі, поруч з тобою - твої майбутні колеги, з якими разом доведеться пройти ще багато шляху - конференцій, проектів, вечірок, далеких подорожей.




Олена Мукосій





Оформите подписку на журнал "Сучасна освіта".
Только так Вы не пропустите ни одного материала. Возможно, самого важного для Вас.
 


по теме:


 
ФМ КПИ - 1
EUFIMB - 2
Вступительная кампания - 2010
Внешнее независимое оценивание - 2010
Дни открытых дверей в ВУЗах Киева и Украины
Вступительная компания (вопросы и ответы)
Рейтинг ВУЗов Украины
Військова освіта в Україні - 2010
Особливості прийому громадян на I курс ВВНЗ
Вищі військові навчальні заклади
Перелік сертифікатів УЦОЯО та вступних випробувань
Куда пойти учиться
Университеты, Академии, Институты
Училища, Техникумы, Колледжи
Школы, Лицеи, Гимназии
Курсы
Тренинги
Обучение за рубежом
Навчальні заклади МНС України
Законодавство України
Перелік напрямів та спеціальностей в ВНЗ
Умови прийому до ВНЗ в 2010 р.
Зміни до Умов прийому до ВНЗ в 2010 р.
Зміни до переліку платних послуг у ВНЗ
Про переведення студентів на вакантні місця держ. замовлення
Таблиця переведення середнього балу атестата
Зміни до Умов прийому до ВНЗ в 2010 (1.04.2010р.)
Нашли опечатку? Выделите текст, нажмите Ctrl + Enter и отправьте нам уведомление.
stat24 -счетчик посещаемости сайта